Čtyřiačtyřicetiletý kanadský politik se stal díky migrační krizi doslova miláčkem mainstreamových médií a neziskovýcn organizací. Tolik odhodlaných prohlášení a láskyplných slov směrem k uprchlíkům nevyslal snad ani Tomáš Halík, ani papež František. I po únorové návštěvě v Bílém domě a po setkání s Donaldem Trumpem si Trudeau trval na svém a konstatoval, že Kanada zůstává pro uprchlíky otevřená.
Reagoval tak na Trumpův dekret, ve kterém americký prezident nařizoval zastavení migrace z několika muslimských zemí a stal se proto terčem tvrdé kritiky ze strany liberálů. Kanadský premiér tak již při zmiňované návštěvě Bílého domu poněkolikáté zopakoval to samé, co psal i říkal v předcházejících měsících. Britský konzervativní deník The Telegraph si však nyní všímá náhlé změny v postojích kanadského premiéra.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Josef Provazník