Vítězný Zeman je nejlépe hodnoceným prezidentským kandidátem. Drahoš až čtvrtý

01.03.2018 12:36

STEM se po skončení souboje o Hrad ještě jednou zeptal lidí, jak hodnotí jednotlivé uchazeče o úřad prezidenta. Jak si v očích veřejnosti stáli Miloš Zeman, Pavel Fischer, Jiří Drahoš nebo Mirek Topolánek? Nejlepšího hodnocení se dočkali prezident Zeman, Marek Hilšer a Pavel Fischer. Mirek Topolánek dopadl ze všech nejhůř.

Vítězný Zeman je nejlépe hodnoceným prezidentským kandidátem. Drahoš až čtvrtý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Duel kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v Hudebním divadle Karlín
reklama

Druhá přímá volba prezidenta České republiky je za námi. Prach zvířený ve volební kampani se usazuje a lidé mohou s odstupem času ještě jednou zhodnotit účinkování jednotlivých uchazečů o post prezidenta. Jak si tedy stojí jednotliví kandidáti?  Dobře je na tom Miloš Zeman. S ním do druhého kola přímé volby postoupil Jiří Drahoš, ale ten teď v očích veřejnosti za Zemanem zaostává. Předběhli ho jak lékař Marek Hilšer, tak bývalý diplomat Pavel Fischer.

„Mírně nadpoloviční většina veřejnosti po skončení voleb prezidenta republiky pozitivně hodnotila jak vítěze voleb Miloše Zemana (54 %), tak jeho protikandidáty z prvního kola Marka Hilšera (54 %) a Pavla Fischera (53 %). Poněkud nižší podíl příznivých názorů zjišťujeme u Jiřího Drahoše (48 %). Pátým v pomyslném pořadí je Michal Horáček (38 %). Podíl negativních hodnocení je nejvyšší v případě Mirka Topolánka (pouze 13 % pozitivních názorů),“ píše STEM.

Petr Hannig má sympatie 24 procent veřejnosti a totéž platí o Jiřím Hynkovi. Roli někdejšího šéfa Škody Auto oceňuje 19 procent lidí. Až za ním je se 13 procenty sympatizantů Mirek Topolánek. Počet Topolánkových sympatizantů ale i tak převyšuje počet lidí, kteří expremiérovi za ODS dali svůj hlas. Topolánek ve volbách dostal přibližně 4,3 procenta hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

22:12 Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezova…