Vláda ANO a ODS? To nebudou riskovat. Důvod, který dosud nezazněl. Petr Nečas je tu

09.10.2021 16:40

Předseda ČSSD Jan Hamáček promluvil na kameru. Jasně oznámil, co se stane teď, pokud ČSSD vypadne ze Sněmovny. Jiří Paroubek Hamáčka pochválil. Nečas poněkolikáté vyloučil vládu ANO a ODS.

Vláda ANO a ODS? To nebudou riskovat. Důvod, který dosud nezazněl. Petr Nečas je tu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas

TV Nova vyzpovídala Jan Hamáčka. Ve chvíli, kdy se sociální demokracie pohybuje okolo pěti procent hlasů, a balancuje tedy na hranici vstupu do Sněmovny.

„Všechny ty průzkumy nám dávaly okolo pěti procent a teď uvidíme, jestli je to nad, nebo pod. A jako vždycky rozhodne Praha. Ta zatím nemá sečteno skoro nic. A já jsem jasně řekl, že pokud se ČSSD nedostane do Sněmovny, tak musí přijít do vedení sociální demokracie někdo jiný,“ pravil Hamáček.

„Já si myslím, že se držel. Je si vědom toho, že to bude těsné a že to nemusí třeba vyjít, ale on už je odolný proti stresu,“ ocenil Hamáčkovo vystoupení Paroubek.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jedním dechem dodal, že spolu s Hamáčkem doufá, že ČSSD nakonec ve Sněmovně zůstane.

Když se ke slovu dostal Petr Nečas, zdůraznil, že nepočítá s koaliční vládou ANO a ODS. Kvůli komunálním volbám, které proběhnou příští rok.

„Tam tvrdím, že ODS nebude riskovat stovky a stovky starostů a místostarostů a nebude je riskovat pro pět, šest či sedm ministerských limuzín ve vládě s ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…