Vláda asi umožní konec sedmidenních izolací po pozitivním testu na covid

05.04.2023 6:30 | Zprávy
autor: čtk

Vypuštění covidu-19 ze seznamu nakažlivých nemocí, jejichž zaviněné šíření je trestné, projedná na dnešním zasedání vláda.

Vláda asi umožní konec sedmidenních izolací po pozitivním testu na covid
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2

Ministerstvo zdravotnictví na změnu čeká, aby mohlo zrušit povinnost sedmidenní izolace po pozitivním testu na covid. Na programu je i novela zákoníku práce, která upravuje mimo jiné podmínky práce na dálku. Ministři se budou zabývat také návrhem, aby správu majetku zajištěného v trestním řízení převzalo Ministerstvo vnitra namísto Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Šíření nakažlivé lidské nemoci je trestným činem, za který trestní zákoník v základní sazbě ukládá šest měsíců až tři roky vězení. Na vládním seznamu nadále zůstanou například cholera, mor, AIDS, pohlavní nemoci, salmonelózy, SARS, záškrt nebo tuberkulóza. Covid-19 by měl ze seznamu zmizet den po vyhlášení nařízení vlády. Změna je nezbytná pro zrušení povinné sedmidenní izolace po pozitivním testu na covid.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Další informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit vyváženost?

Myslím teď mezi ochranou životního prostředí a průmyslem-ekonomikou? Co přesně v tomto směru navrhujete? Vím, co kritizujete, ale jaký je podle vás ten balanc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

21:12 Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

Svět se řídí pokrytectvím a dvojím metrem, které se promítá od mezinárodní politiky až po mezilidské…