Vláda bude s odbory a zaměstnavateli jednat o reformách

03.06.2011 9:15 | Zprávy
autor: čtk

Vláda se dnes sejde se zástupci odborů a zaměstnavatelů na jednání předsednictva tripartity. Odbory a zaměstnavatelé na něm chtějí vládě předložit konkrétní požadavky, například v oblasti důchodové a zdravotnické reformy.

Vláda bude s odbory a zaměstnavateli jednat o reformách

Odbory a zaměstnavatelé se přitom na svém středečním setkání shodli, že nesouhlasí s návrhy těchto reforem v podobě, v jaké je vláda předkládá. Obě strany budou po vládě také požadovat zavedení takzvaného kurzarbeitu, kdy se zaměstnancům podniků v potížích krátí pracovní doba nebo po nějakou dobu zůstanou zcela doma a část ušlé mzdy jim uhradí stát. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

EU

Upozorňujete, že EU má tendenci potlačovat suverenitu států. Podle mě mnohdy i svobodu lidí, kterým chce lézt do soukromí. O co přesně podle vás EU jde? A kdo to vše řídí? Hodně se mluví o tom, i vy to děláte, že EU dělá to či ono, ale kdo jmenovitě přesně? Ví se, kdo EU řídí a ovládá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uvedli nás v omyl.“ Chabá obrana policie, která nechala studenta vykrvácet

20:20 „Uvedli nás v omyl.“ Chabá obrana policie, která nechala studenta vykrvácet

Odporná parodie na strážce zákona, bouří se podnikatel a miliardář Elon Musk. Ve čtvrtek byl ve Velk…