Vláda dostane zprávu o extrémismu. Pravice se prý zvedá hlavně na internetu

11. 5. 2013 20:31

Vláda ve středu projedná novou zprávu o extrémismu, kterou každoročně vypracovává ministerstvo vnitra. Podle té letošní se situace na pravicové ani levicové scéně příliš nezměnila. Sílí ale aktivity na internetu, a to zejména v případě krajní pravice.

Vláda dostane zprávu o extrémismu. Pravice se prý zvedá hlavně na internetu
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Po čtvrté hodině se vydalo několik stovek demonstrantů, za účasti desítek policistů, na pochod Prahou
reklama

Prostřednictvím internetu se jí daří získávat nové příznivce, především z mladé generace. Obnovuje také tradici pořádání koncertů. Zatímco v roce 2011 jich krajně pravicové subjekty zorganizovaly osmnáct, vloni už jich bylo čtyřicet osm. „Organizace hudebních akcí v tuzemsku se obnovila, ačkoliv se rozsahem či vysokou účastí známých zahraničních kapel nepodařilo plně navázat na koncerty před rokem 2009,“ uvádí se ve zprávě.

Problémem jsou finance

I nadále probíhá spolupráce s kolegy ze zahraničí. Jde v prvé řadě o kontakty se Slovenskem a Německem. „Zahraniční spolupráce měla podobu hudebních akcí a koncertů, veřejných shromáždění, neveřejných akcí, spolupráce organizací, působení odnoží mezinárodních organizací či zajištění určitých služeb,“ cituje ze zprávy Deník.cz.

Členskou základnu krajně pravicových organizací podle informací policie tvoří zhruba pět tisíc lidí, militantní část pak přibližně sto padesát. Dominantním subjektem zde byla Dělnická strana sociální spravedlnosti, na levici anarchisti. Pro všechny však problémem zůstává financování.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

7:47 Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

V lednu se ČT pochlubila novým osmidílným detektivním seriálem s Jitkou Čvančarovou v hlavní roli. D…