Vláda možná navrhne větší zvyšování důchodů

17.02.2016 6:13

Kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) dnes posoudí návrh změn ve zvyšování důchodů. Nově by vláda měla dostat možnost zvýšit penze výrazněji než podle současných pravidel, a to do určitého limitu. Ministři se budou zabývat také strategií boje proti sociálnímu vyloučení pro příštích pět let, věnovat se podle ní bude stát i boji proti dluhům a zdraví sociálně vyloučených.

Vláda možná navrhne větší zvyšování důchodů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Ministři také rozhodnou o jednorázovém několikamilionovém daru turecké vládě na pomoc syrským uprchlíkům, kteří míří do Turecka z oblasti boji zasaženého Aleppa. Vláda schválí také mandát, se kterým pojede Sobotka ve čtvrtek do Bruselu na evropský summit věnovaný britským požadavkům na reformu EU a migrační krizi.

Němeček chce zrušit privatizaci lázní, Babiš je ale proti

Zrušit privatizaci Státních léčebných lázní Janské Lázně a Státního podniku Horské lázně Karlova Studánka navrhne vládě ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Tím, že jsou zařazeny do privatizace, mohly by podle Němečka být považovány investice do jejich majetku a modernizace provozů za neúčelné. Se záměrem nesouhlasí ministerstvo financí.

Stanoviska vydá vláda ke čtyřem poslaneckým návrhům. Záporně se zřejmě postaví k návrhu Martina Plíška z TOP 09 na zpřísnění podmínek pro činnost soudních znalců a k návrhu poslankyň KSČM na omezení věku dětí, které mohou navštěvovat takzvané dětské skupiny. Předkladatelky chtějí, aby do těchto skupin mohly chodit děti nejvýše do pěti let. Další návrh, tentokrát opozičního Úsvitu, chce změnou zákona na ochranu zvířat proti týrání zamezit porážkám muslimským způsobem halal.

O některých věcech se jednat nebude

Podle vyjádření ministerstev z avizovaného programu zasedání vlády dnes několik bodů vypadne. Jde například o zprávu o zahájení přípravy stavby vodních nádrží v regionech postihovaných suchem a rizikem nedostatku vody, kterou měl předložit ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Odložena bude podle informací ČTK i novela zákona o ochraně přírody a krajiny ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO).


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…