Vláda nás nechala na holičkách, stěžuje si starosta ze Šluknovska

02.05.2012 22:53

Na Šluknovsko přibudou speciální krajské pořádkové jednotky. Podle starosty Jiřetína pod Jedlovou Josefa Zosera je už v regionu klid, ale situaci nepomáhají vládní opatření, která ženou již tak zbídačený region do spirály chudoby.

Vláda nás nechala na holičkách, stěžuje si starosta ze Šluknovska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní těžkooděnci na demonstraci
reklama

Na bezpečnost ve Šluknovském výběžku bude od večera dohlížet krajská pořádková jednotka. Zatím čítá padesát policistů, postupně by jich ale mělo na severu Čech přibývat. Ve Šluknově, Varnsdorfu, Rumburku a dalších městech budou hlídkovat v pětadvacetičlenných skupinách.

„Pomocná ruka od státu byla malá, my jsme dělali hodně, vláda se o nás moc nepostarala,“ tvrdil Josef Zoser v Událostech, komentářích. Podle něj byla řada chyb na straně starostů, ale zatímco oni se snažili o nápravu, vláda byla laxní.

Nemáme tu problémy s bezpečností, ale s 16procentní nezaměstnaností, upozorňuje starosta

„To, co tu máme, nejsou problémy s bezpečností, to jsou problémy lidí s 16procentní nezaměstnaností, kteří jsou zdravě naštvaní, že je vláda nechala na holičkách,“ je přesvědčený starosta Jiřetína pod Jedlovou.

Martin Šimáček z Agentury pro sociální začleňování si podobně jako starosta Josef Zoser myslí, že se problém Šluknovska zveličuje. „Migrace je vyrovnaná a vnitřní. Říká to cosi o té chudobě na tomto místě. Trestný čin, který vyvolal nepokoje v Rumburku, byl vlastně vyřizováním účtů mezi dvěma partami mladých narkomanů. Problém je infrastrukturní, je to problém všeobecné chudoby,“ přitakával ředitel Agentury pro sociální začleňování v ČT.

I Agentura pro sociální začleňování je jednou z forem vládní pomoci, brání Šimáček Nečasův kabinet

Podle Josefa Zosera region potřebuje víc pracovních míst, víc terénních pracovníků. „Vládní body boje proti strategickému vyloučení jsou v rozporu s tím, jaké jsou kroky jednotlivých ministerstev,“ naznačil starosta Jiřetína pod Jedlovou, že vláda pomocí reformních kroků v oblasti sociálních služeb, bydlení a dalších přímo prohlubuje chudobu v již tak problematických regionech.

Martin Šimáček se ovšem ohradil, že i samotná Agentura pro sociální začleňování je jednou z forem vládní pomoci. Jeho agentura prý přivedla na Šluknovsko řadu sociálních pracovníků a údajně přináší celou řadu řešení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pal
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

16:35 „Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

Ne každý přivítal obrat v přístupu ke koronaviru Romana Prymuly. Podle právníka Tomáše Tyla se bez j…