Vláda odmítla rezoluci EP o Babišovi, až na dva ministry. Zkuste hádat, kteří to byli

30.06.2020 18:31

I když se ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) zdrželi při hlasování o rezoluci Evropského parlamentu o premiérovi Andreji Babišovi (ANO), kabinet prý rozdělen není. Podle serveru Novinky.cz oba ministři tvrdí, že se zdrželi jen proto, že neměli čas si dokument prostudovat.

Vláda odmítla rezoluci EP o Babišovi, až na dva ministry. Zkuste hádat, kteří to byli
Foto: Repro Facebook Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)
reklama

Proti rezoluci Evropského parlamentu na téma střetu zájmů českého premiéra se vláda ohradila v pondělí. Podle předsedy ČSSD a ministra vnitra Jana Hamáčka byla reakce české vlády očekávaná a nutná. „Nedokážu si představit, že bychom to nechali bez reakce. Je to standardní postup,“ uvedl Hamáček. Podle něj však to, že se ministryně Maláčová a ministr Petříček při hlasování zdrželi, není důkazem rozštěpenosti strany. „Vláda rozhoduje ve sboru, tím je podle mě problém vyřešený,“ dodal. 

Maláčová ke svému zdržení uvedla, že dokument dostala na stůl na poslední chvíli a neměla čas si jej přečíst. Zároveň však dodává, že podle ní není úplně standardní, že Evropský parlament přijímá nějaké rezoluce. 

K tomu, že si nemohl materiál řádně prostudovat, se vyjádřil i Petříček. „Ani jsem jej nemohl zkonzultovat s právníky, kteří v moha případech ČR zastupují ve sporech s evropskými institucemi nebo před Evropským soudním dvorem. Osobně jsem se proto rozhodl zdržet se. ČR má zároveň i jiné možnosti, jak se řádně k problematice vyjadřovat,“ řekl.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • místopředseda vlády

Vicepremiérovi Karlu Havlíčkovi (ANO) však zdržení se dvou jeho kolegů nevadí. „Podstatné je, že vláda rozhodla jasně a nikdo nebyl proti,“ uvedl s tím, že europoslanci se podle něj politickou proklamací vměšují do něčeho, co jim nepřísluší. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…