Vláda schválila sto procent nemocenské pro lidi v izolaci a karanténě. Maláčová má radost

1. 3. 2021 18:22

Vláda dnes schválila stoprocentní nemocenskou pro všechny, kteří musejí zůstat doma v karanténě nebo izolaci kvůli covidu-19. Informovala o tom ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Vláda schválila sto procent nemocenské pro lidi v izolaci a karanténě. Maláčová má radost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová
reklama

„Právě jsme na vládě schválili 100% nemocenskou pro všechny, kteří musejí zůstat doma v karanténě nebo izolaci kvůli infekčnímu onemocnění, a to na měsíce březen a duben. Zítra návrh projedná Sněmovna, ve středu Senát. Držte palce!“ informovala o schváleném návrhu Maláčová na svém twitterovém profilu.

V současné době platí, že nemocenská je 60 procent denního vyměřovacího základu. Karanténa se pak od pondělí prodloužila z deseti na čtrnáct dnů. 

V pátek se přitom ve Sněmovně hrálo o speciální bonus pro lidi v karanténě. Spadl pod stůl o jediný hlas, neboť návrh, jenž se vrátil ze Senátu, nepodpořili mimo jiné i tři poslanci vládního hnutí ANO. Maláčová to následně emotivně komentovala na Twitteru.

„Izolačka se místo nástroje v boji proti koronaviru stala nástrojem politikaření. Proč poprvé hlasovala opozice pro, a teď najednou proti? V pondělí vyšleme nový návrh – Izolačka na 14 dní se zpětnou platností od 1. 3.,“ poznamenala na Twitteru ministryně Jana Maláčová (ČSSD). 

Pro přijetí zákona, který se do Sněmovny vrátil ze Senátu, hlasovalo jen 100 ze 155 přítomných poslanců, psal server iDNES.cz. K přijetí bylo přitom potřeba o jeden hlas víc.

Chyběli totiž někteří vládní poslanci, kteří jsou mimo jiné v karanténě. Navíc zákon nepodpořili tři poslanci vládního hnutí ANO – Jiří Bláha, Pavel Juříček a Pavel Staněk. Maláčovou tato skutečnost naštvala a reagovala velmi emotivně. 

JAK KDO HLASOVAL?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

17:25 Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

Policisté se pokusili zadržet poslance Lubomíra Volného (Jednotní, zvolen za SPD) za porušování vlád…