Vláda se chystá na privatizaci důchodů i zdravotního pojištění, hřímá Keller

09.07.2012 9:07

Sociolog Jan Keller nenechává v žádném ze svých textů suchou nit na vládě premiéra Petra Nečase (ODS). Nejinak je tomu i v komentáři pro deník Právo, v němž autor naznačuje, že vláda devastuje systém důchodového, zdravotního a úrazového pojištění, aby je mohla později zprivatizovat.

Vláda se chystá na privatizaci důchodů i zdravotního pojištění, hřímá Keller
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Jan Keller

Kabinet premiéra Petra Nečase se opakovaně zaštituje voláním po úsporách a postupném odstranění státního dluhu. Sociolog Jan Keller k tomu ovšem poznamenává, že vláda ve skutečnosti kráčí směrem přesně opačným. Pravicová důchodová reforma přijde podle vlády na 20 miliard.

Hloupost vlády nebo promyšlený kalkul

Tyto peníze měly být získány zpět díky zvýšení DPH, jenže lidé se pod tlakem rozhodli šetřit a do státní kasy neteče tolik, v kolik doufal ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Stejně neslavně dopadá např. reforma zdravotnictví. Jak je to možné? Keller nabízí jedno vysvětlení.

„Kdo z obyčejných smrtelníků si ještě vzpomene na to, jak se v letech devadesátých propadaly státní podniky jeden za druhým do červených čísel, aby je následně zázračně zachraňovali soukromí vlastníci, kteří je dostali zatraceně lacino. Proč si něco podobného nezopakovat v případě zlatého v podobě důchodového, zdravotního a úrazového pojištění,“ píše sociolog.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trapné! Plazení! Jindřich Šídlo drtil Zemana. Ale i on dvě věci pochválil

18:05 Trapné! Plazení! Jindřich Šídlo drtil Zemana. Ale i on dvě věci pochválil

Novinář a komentátor Jindřich Šídlo na serveru Seznam Zprávy hodnotí druhé funkční období prezidenta…