Vláda zastavila i vrchol knižní sezony

21.10.2020 17:00

Vyvrcholením knižní sezony je každoročně akce s názvem Knihománie. V letošním již desátém ročníku opět nechybí to nejlepší od různých nakladatelů: knížky pro děti, teenagery, ženy, muže i celé rodiny. Očekávané prodeje titulů ovšem komplikuje další nařízení vlády, které s výjimkou nutných nákupů zavírá de facto všechny zbylé prodejny.

Vláda zastavila i vrchol knižní sezony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Knihovna, ilustrační foto
reklama

„I když se aktuálně bohužel stahují mračna nad příštími dny, pokud jde o otevřené prodejny včetně knihkupectví, shodou okolností právě dnes startuje 10. ročník tradiční podzimní akce na podporu knihkupců z kamenných prodejen - KNIHOMÁNIE 2020. Je naplánovaná na celý příští měsíc až do 22. listopadu a zastavit ji nelze, poštovní doručovatelé už od pondělí roznášejí v regionech do poštovních schránek obyvatel tisíce katalogů s nabídkou nejlepších podzimních novinek, které na čtenáře čekají právě u místních knihkupců v okolí," uvádí v prohlášení PR manažerka akce Helena Frantová.
 

Anketa

Souhlasíte s nařízením nosit roušky venku?

57%
43%
hlasovalo: 15215 lidí
Zákazník za každou koupenou knihu dostane od svého knihkupce dárek, kterým bude titul 222 křížovek.
 
Mezi letošní novinky se řadí zpověď Lucie Bílé Posílám to dál, debut herečky Jany Bernáškové Jak přežít svého muže nebo kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem. Ve výběru nalezneme také kuchařky; další díl Snadno a rychle od Romana Vaňka, Super jednoduše od Zdeňka Pohlreicha či Vše sladké od cukrářky Ivety Fabešové.
 
Na své si přijdou i milovníci detektivek. Ti se mohou těšit na román Ti druzí od C. J. Tudora či na Temný vzorec od Andrewa Mayne.
 
Na české pulty se také dostává očekávaná kniha Kde zpívají raci od Delie Owensové. Jde o nejprodávanější knihu Amazonu, které bylo prodáno více než 7 milionů výtisků a je nominována na několik literárních cen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…