Vláda znovu projedná zákon o provozování sázkových her

2. 5. 2012 6:55

Vláda by se na své dnešní schůzi měla opět zabývat novým zákonem o provozování sázkových her, jehož projednávání již čtyřikrát přerušila. Zákon, který připravilo ministerstvo financí, má umožnit zahraniční majetkovou účast, avšak s podmínkou, že provozovatel bude mít sídlo a kamennou pobočku pro registraci hráčů v Česku.

Vláda znovu projedná zákon o provozování sázkových her
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Hlasování o důvěře vládě 27. 4. 2012. Pro vládu se vyslovilo 105 poslanců

Vláda před 14 dny dojednala v zákonu řadu změn. Tou nejzásadnější bylo zkrácení takzvaného přechodného období ze tří let na šest měsíců, videoloterijní terminály by tak z obcí mohly zcela vymizet už v polovině roku 2013. V přechodném období je možné provozovat loterie a jiné podobné hry ve městech, aniž by tuto činnost omezily radnice přijetím nových obecně závazných vyhlášek.

Jednání o ropě i lesích

Ministři by měli dnes jednat také o navýšení státních rezerv ropy a ropných produktů ze současných 90 dnů na 120 dnů. To by patrně přineslo další zdražení pohonných hmot. Poplatky za skladování by podle návrhu hradily rafinerie a další soukromé subjekty na palivovém trh formou daně z ropných produktů, která dle návrhu zdraží pohonné hmoty maximálně o 14 haléřů na litr.

Na programu dnešního jednání kabinetu je mimo jiné také návrh zákona upravujícího ochranu a reprodukci genofondu lesních dřevin. Předloha například počítá se vznikem banky uchovávající osivo lesních stromů. Česká legislativa zatím tuto problematiku neřeší.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ďábel“ Zeman, Klaus a „prognosťák“. Stopa KGB? Vlivný boss zasmečoval

14:47 „Ďábel“ Zeman, Klaus a „prognosťák“. Stopa KGB? Vlivný boss zasmečoval

V Seznamu Zprávách byl hostem rozhovoru Ivo Kaderka. „To je úplná blbost. Jaká KGB? Já chodil denně …