Vojáky čeká odebírání hodností

26.12.2010 19:49 | Zprávy
autor: nip

Masivní odebírání vojenských hodností čeká české vojáky v lednu. Změnit hodnosti bylo nutné kvůli nesouladu systému českých vojenských hodností se strukturou v ostatních zemích NATO.

Vojáky čeká odebírání hodností
Českou armádu čeká od ledna příštího roku rozsáhlá změna v hodnostech. Nové vojenské hodnosti jsou totiž uspořádány tak, aby odpovídaly armádám Severoatlantické aliance. Opatření se dotkne až sedmdesáti procent vojáků.

Vojáci považují změnu za překvapení a jsou zaskočeni, nelíbí se jim špatná komunikace ze strany armády. Dotýká se jich také, že s nižší hodností budou mít také nižší plat.

Ministerstvo vymyslelo příplatky a někteří si platově polepší 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Obrana

Pořád se mluví jen o navyšování výdajů na obranu. Ale jak hodláte řešit problém, že chybí lidi? A je nebo podle vás zárukou naší bezpečnosti naše členství v NATO? Já se obávám, že kdyby bylo nejhůř, tak nás jeho hlavní strůjce USA nechá na holičkách.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hájí ČT, protože mu platí filmy. Zaznělo o Hřebejkovi a ten se ozval

19:40 Hájí ČT, protože mu platí filmy. Zaznělo o Hřebejkovi a ten se ozval

Režisér Jan Hřebejk kvůli vládnímu návrhu na změnu financování České televize a Českého rozhlasu var…