Vojta Dyk s čínským mobilem, peníze z daní pro Horáčka, petenti žijící z koncesionářů. Drsný pravičák Matějka jim naložil všem

30. 10. 2016 13:13

Bloger František Matějka se rozepsal na serveru PravyProstor.cz o kauze (ne)vyznamenaného Jiřího Bradyho. „Když se dva perou a baví o ničem, třetí se smějí a řežou svobodu,“ konstatuje.

Vojta Dyk s čínským mobilem, peníze z daní pro Horáčka, petenti žijící z koncesionářů. Drsný pravičák Matějka jim naložil všem
Foto: Vít Hassan
Popisek: Jiří Brady na setkání na Staroměstském náměstí při příležitosti státního svátku
reklama

Matějka si ve svém textu mimo jiné všímá vyznamenání Bradyho od primátorky Prahy Adriany Krnáčové (ANO), která osmaosmdesátiletého přeživšího holocaustu ocenila Klíčem od Prahy stejně jako v minulosti prezidenta Číny Si Ťin-pchinga. „Na Staromáku mluví o svobodě lidé, kteří tlačí EU, a Vojtěch Dyk s mobilem vyrobeným v Číně bojuje za lidská práva,“ konstatuje bloger. 

„Z udělování státních vyznamenání se stala fraška, protože prostě Miloš, a ne Karel. Za produkci na Staroměstském náměstí bude peníze inkasovat od STAN kandidát na prezidenta Horáček, miliardář, který si udělal pěkné PR a bude všem tvrdit, že o žádné PR nešlo a že jeho kampaň začne až ‚řádnou tiskovou konferencí‘,“ rýpe dále Matějka a pozastavuje se nad tím, že jej podporovali lidé, kteří jindy bojují proti hazardu. 

Původní text ZDE.

Následně zkritizoval i šéfa hnutí STAN Petra Gazdíka, který podle jeho slov spílá hradnímu područí, Moskvě a Pekingu, má však plnou pusu falešné svobody při klonění se Berlínu, Paříži a Bruselu. „Lidé, kteří se odmítají klanět z principu, ať jde o jakoukoli světovou stranu, jsou dnes považováni skoro za blázny,“ dodává. A poukazuje na herce, zpěváky, rádoby intelektuály a spasitele světa a věčné petenty. 

„Přicházejí vždy, když jde prý o demokracii a svobodu a jejich ohrožení. Mandát z voleb žádný, politická odpovědnost nulová, když to někdy někdo z nich zkusil, tak ve volbách shořel jako papír. Většina vyrostla a zbohatla na pořadech, filmech a seriálech placených štědře z koncesionářských poplatků a státního rozpočtu a v tom dnešním socialismu už si ani nedovede představit, že by zrovna ta jejich tvorba a jejich životy nebyly placeny z dotací, ať už je o ně zájem u diváků, nebo není,“ konstatuje.

„A zatímco se na straně jedné rozdělují státní vyznamenání i podle toho, kdo se více zasloužil o prezidenta než o stát, a na straně druhé se bojuje prázdnými slovy na náměstí za demokracii a svobodu, aniž si mnozí vůbec uvědomují, že to zatraceně není totéž, třetí se v tichosti smějí. Nové oddělení na ministerstvu vnitra pro potírání tzv. dezinformací, v ulicích zase více kamer, další registry o občanech a jejich propojování, do ústavou chráněného obydlí, kam nepáchne ani policie bez razítka soudu, už smí i byrokrat ze životního prostředí, nebo další omezení toho, kdy, kdo a kde smí co prodávat a kdy si smíte za vlastní peníze, které vám po brutálním zdanění ještě zbyly, co koupit, případně že policie a byrokrat z úřadu mohou řádně nahlášenou akci v ulicích přemístit ještě před tím, než jste něco provedli, protože usoudí, že byste mohli,“ rozepsal se Matějka. 

Závěrem se pak pozastavil nad tím, že slavíme státní svátek samostatné a suverénní republiky, jež už je pryč. „Pak nás obsadil jeden ze Západu, s podporou dalších ze Západu, potom ti z Východu, po dohodě se Západem, abychom dnes opět nebyli samostatní a suverénní a rozhodovali o nás v EU jiní svým hlasováním. Důsledky, jde-li o svobodu rozhodování, jsou podobné, jen cesty a prostředky se změnily,“ uzavřel s tím, že věří, že jednou se bude slavit s vědomím, že o nás nerozhodují jiní – že zkrátka opětovně získáme samostatnost. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…