Vojtěch: Testy si budou hradit i děti od 12 let

14.07.2021 8:53

Vládní rada pro zdravotní rizika, které předsedá šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš, rozhodla, že od září si budou lidé covidové testy hradit sami. Má se to týkat i dětí starších dvanácti let, které už mají možnost se naočkovat.

Vojtěch: Testy si budou hradit i děti od 12 let
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch na CNN Prima News

Anketa

Lídr které volební strany si zatím v kampani počíná nejzručněji?

27%
1%
1%
48%
1%
12%
hlasovalo: 13409 lidí

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch v rozhovoru prodeník Právo vysvětlil, proč Rada vlády pro zdravotní rizika v čele s Babišem rozhodla, že od 1. září už nebudou k dispozici bezplatné covidové testy. Podle ministra systém zdravotního pojištění zkrátka a dobře neunese takovou zátěž.

Jedním dechem však přidal jedno ujištění.

„Jasně jsem řekl, že se to nebude týkat těch, kteří se z objektivních důvodů nemohou nechat naočkovat, tedy těch, kteří mají např. zdravotní komplikace, např. poruchy srážlivosti krve,“ zaznělo z úst Adama Vojtěcha.

„Pak se to nebude týkat dětí mladších dvanácti let, pro které žádná vakcína není,“ dodal ještě.

U dětí starších dvanácti let ale podle Vojtěcha nebude důvod testy dál hradit z veřejného pojištění. Vláda záměrně zkrátila termín mezi dvěma dávkami, aby všichni, kdo o to opravdu stojí, byli do konce prázdnin proočkováni dvěma dávkami.

Plošné testování žáků a studentů plánované na začátek září, bude podle slov ministra jednorázově uhrazeno státem, ale s dalšími úhradami už se nepočítá.

Lidé by podle ministra měli vědět, že pokud nemají závažný zdravotní důvod k odmítnutí očkování, není povinností státu hradit jim covidové testy do nekonečna. Ani v případě, že chtějí jet na dovolenou nebo jít na kulturní akci. „To není ani principiálně správně,“ zdůraznil Vojtěch.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel na domů na jih

14:02 Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel na domů na jih

„Budu volit komunisty, jsou sociální. Říkám i našim mladým, s.rte na Piráty! Dříve za dvě stovky vel…