Vojtěch: Zavírat už nemůžeme, rozhodl soud. Zahájil jsem jednání

07.06.2021 9:45 | Zprávy

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch se znovu přihlásil o slovo. Tentokrát v Lidových novinách, kde prozradil, kdy čeká lidi již očkované na covid další očkování proti této nemoci. Poté prozradil, že zavírat podniky se už nebudou. Postaral se o to soud.

Vojtěch: Zavírat už nemůžeme, rozhodl soud. Zahájil jsem jednání
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch na CNN Prima News

Teď podle ministra Vojtěcha očkování šlape. Daří se navyšovat počty očkovaných seniorů a už se může očkovat i věková skupina 16 až 29 let.

Otázkou zůstává, kdy dojde na očkování třetí dávkou vakcíny proti covidu. Tuto třetí dávku už budou pravděpodobně aplikovat praktičtí lékaři, protože velká očkovací centra už možná nebudou fungovat.

„Prvotní data zatím stanovují jako nejvhodnější časový odstup od druhé dávky na devět měsíců, někteří odborníci prosazují až dvanáctiměsíční odstup. Ona první varianta by znamenala, že ti, kdo podstoupili vakcinaci letos v lednu, by šli na přeočkování už za půl roku. A na to musíme být připraveni. S množstvím vakcín by problém být neměl, máme jich objednáno tolik, že zvládneme přeočkovat celou populaci. Samozřejmě to platí jen tehdy, dodrží-li výrobci své závazky. Důležitá je pak otázka mutací, které mohou efektivitu některých vakcín výrazně snížit. To však nyní nejsme schopni říci,“ prohlásil Vojtěch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Jan Jakob byl položen dotaz

Inflace

Vy fakt myslíte, že se můžete pyšnit nízkou inflací? Nebyla snad právě za vaší vlády rekordní v historii ČR? Uvědomujete si, že tím lidé přišly o dost peněz, kterých hlavně vlivem neustálého zdražování všeho mají čím dál méně už tak? Co jste proti té drahotě udělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Šokující. To schvalujete terorismus?“ Poláci v podezření, že měli s Nord Streamem něco společného

20:40 „Šokující. To schvalujete terorismus?“ Poláci v podezření, že měli s Nord Streamem něco společného

Polský premiér Donald Tusk odmítá vydat Ukrajince podezřelého z účasti na sabotáži plynovodu Nord St…