Volby budou o souboji levice a pravice. Zásluha Aliance pro budoucnost, míní Sehnal

13.09.2021 16:20

Letošní volby vrací politický svět do starých dobrých kolejí. Podle předsedy Aliance pro budoucnost Pavla Sehnala začíná opět platit klasické dělení na pravici a levici. “Je to i zásluha Aliance pro budoucnost, která opět pravicová témata vytáhla na světlo,” uvádí.

Volby budou o souboji levice a pravice. Zásluha Aliance pro budoucnost, míní Sehnal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda APB

“Politický svět se naštěstí zase vrací do normálu a voliči by si měli vybírat mezi levicí a pravicí. Různá exhibicionistická témata, jako byli uprchlíci a podobné věci jsou trošku v pozadí a nebude se rozhodovat podle toho, kolik máme mít pohlaví u lidí a zda kvóty na migranty ano či ne. Mám pocit, že se současný svět vrací k normálu a ve volbách se bude jednat o soubor levicových a pravicových názorů, které budou stát proti sobě. To je dobrá zpráva, protože jde o transparentní souboj myšlenek,” uvádí Pavel Sehnal.

Anketa

Věříte průzkumu STEM, že ANO získá ve volbách 32,4 %?

hlasovalo: 61848 lidí

Levice je pro něho státní centralismus, kdy firma i občan jsou chudí, protože stát jim sebere všechny peníze, které následně podle určitého klíče vrací zpátky. “Zpravidla jde o klíč všem stejně. Je to nákladný systém, který spotřebovává obrovské množství pracovní síly na straně státního sektoru,” popisuje šéf Aliance pro budoucnost.

“Naproti tomu stojí pravicový systém, který prosazuje, aby opasek měl utažený nikoli občan, ale stát. Pravice chce stát hubený a věci se dějí na základě tržních principů. My pravicoví politici říkáme: nechme peníze v kapse občanovi a firmě, aby si o nich sami svobodně rozhodli a platili státu nezbytné minimum,” sděluje.

Pravicový liberální názor je podle Sehnala o tom, že jako občan chci být svobodný, abych si sám mohl říci, že pokud ještě splácím hypotéku, budu si na důchod spořit méně než poté, co budu mít hypotéku splacenou. “V tom spočívá liberálnost, možnost vybírat si z více druhů zdravotně-pojistných plánů podle svého vkusu. Někdo chce být víc chráněn, bojí se nějaké nemoci a někdo má pocit, že jeho rodina je zdravá a zaplatí si jen akceptovatelné minimum zabezpečující základní péči,” konstatuje.

“Letošní volby díky bohu budou právě souboji těchto témat, což vnímám i jako jistou zásluhu Aliance pro budoucnost, která pravicová témata znovu představila veřejnosti a přinutila dříve se tvářící pravicové strany, aby se vyjádřily i k těmto věcem. Snad se nám jako Alianci pro budoucnost podařilo začít svět rozdělovat na levicový státně-centralistický model versus pravicový liberálně-demokratický model,” dodává Pavel Sehnal.

Ing. Pavel Sehnal

  • Praha bez chaosu
  • zastupitel měst. části
 

reklama

autor: Radim Panenka

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

peníze za uprchlíky

Dobrý den, jasně, že by se mi jako občanovi ČR líbilo, kdyby nám EU platila za přijímání uprchlíků, jak navrhujete. Ale nejsem si jist, zda to není přesně to, co vlastně vyjednal Rakušan, tedy že kdo nepřijímá uprchlíky, tak na ně platí, a jestli není tento systém pro nás ve výsledku dost nevýhodný,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Párek v rohlíku, klobása z Makra. A nas*ané ksichty. Češi už radši jezdí jinam

14:52 Párek v rohlíku, klobása z Makra. A nas*ané ksichty. Češi už radši jezdí jinam

Nastala výměna národů. Češi nakupují v Polsku a jezdí na vánoční trhy do Německa – především Bavorsk…