Volby jako signál. Okamura složil slib voličům

24.09.2022 17:31

Tomio Okamura před kamerami veřejnoprávní televize vyložil, proč mluví o komunálních volbách jako o referendu o vládě premiéra Petra Fialy (ODS). A když to říkal, mohl být spokojený. Průběžné výsledky totiž ukazují, že hnutí SPD posílí v krajských městech.

Volby jako signál. Okamura složil slib voličům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura

Před kamerami ČT se objevil také šéf SPD Tomio Okamura, který poděkoval voličům svého hnutí, že odevzdali hlas právě jejich hnutí.

„Zdá se, že uspějeme v několika krajských městech včetně Prahy, kde také překonáme pět procent,“ oznámil předseda SPD.

A před diváky hned složil slib.

„My nebudeme politikařit. My máme program pro lepší život všech občanů. Naši zastupitelé dostanou prostor k tomu, aby si sedli k jednacímu stolu s kýmkoliv, kdo bude ochoten jednat, protože budeme opravdu chtít, aby se lidem žilo lépe. Na té komunální úrovni je opravdu důležité to, aby se lidem žilo líp. Když vidím ty ostatní strany, tak ony už se snaží politikařit. My nechceme politikařit. My chceme zatáhnout za jeden provaz, aby se lidem žilo lépe. Ale samozřejmě v Praze asi nemůžeme jednat s hnutím STAN, které je spojeno s organizovaným zločinem, že jo,“ nechal se slyšet Okamura.

Vysvětloval také, jak hodnotí komunální volby jako svého druhu referendum o vládě pětikoalice, tedy vládě ODS, lidovců, TOP 09, STAN a Pirátů.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

„Ty komunální volby jsou poněkud specifické a tím výsledkem toho referenda bude, pokud vládním stranám klesne počet zastupitelů a těm dvěma sněmovním opozičním stranám, ANO a SPD naroste počet zastupitelů. To bude výsledek toho referenda. Hlavně jestli nám naroste počet mandátů. To bude ten signál,“ zdůraznil Okamura.

Poté si posteskl, že hnutí SPD je velmi mladé, proto nemá dost starostů či místostarostů, kteří by v budoucnu mohli uspět v senátních volbách. 

„Ta cesta nás do budoucna ještě čeká. Já doufám, že některý z našich kandidátů postoupí do druhého kola a tam zabojujeme, aby se náš kandidát stal senátorem,“ pravil Okamura.

Připomněl, že sám byl rok senátorem, takže ví, že v horní komoře Parlamentu lze uspět. Stejně tak z pozice bývalého senátora prohlásil, že senátoři mají méně práce než poslanci.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kde chce vzít ministerstvo obrany peníze na další zbrojení ?

Vláda ČR stále více zadlužuje další generace. Prioritou ministerstva obrany je přesto navýšení jejího rozpočtu na 2 % HDP, což znamená nárůst o několik desítek miliard Kč. Kde chcete získat požadované finance ? Neměly by být požadované finance určeny raději pro jiné resorty ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová aplikace, která vás zbaví „dezinformací“. Bojovníci proti cenzuře ji chtěli vyzkoušet. A přišel šok

5:00 Nová aplikace, která vás zbaví „dezinformací“. Bojovníci proti cenzuře ji chtěli vyzkoušet. A přišel šok

Nenechme si ukrást prostor pro sdílení pravdivých zpráv, pro diskuzi a vzájemnou inspiraci. Tímto ap…