Volný k zakleknutí v Ostravě: Vy h*vada!

03.03.2021 20:50

Na tvrdý zásah ostravských strážníků, při kterém policisté zaklekli ženu bez roušky, jež měla vedle sebe malé dítě, reagovali již i poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko (oba Volný blok Česká suverenita). Případ označili za „policejní brutalitu“ a policistům poslali hned několik vzkazů. „Jste hovada, měli byste svlíknout uniformy a stydět se až do konce života,“ zaznělo od nich k zasahujícím.

Volný k zakleknutí v Ostravě: Vy h*vada!
Foto: repro/ČT
Popisek: Lubomír Volný

Anketa

Nechali byste si píchnout vakcínu Sputnik V? (Ptáme se od 2.3.2021)

88%
12%
hlasovalo: 30273 lidí
Slova o „policejní brutalitě“ si vysloužil zásah poblíž náměstí Václava Vacka v Ostravě-Porubě proti ženě, která měla podle strážníků konzumovat alkohol na veřejnosti, a co hůře, neměla nasazenou roušku. Po deseti minutách společné komunikace, kdy žena nesouhlasila s tím, že se dopouští porušování nařízení vlády, se ji příslušníci rozhodli zpacifikovat na zemi za přihlížení jejího malého dítěte.

Volný za přitakávání Bojka zasahujícím strážníkům sdělil, že jsou „hovada“. „Měli byste svlíknout uniformy a stydět se až do konce života,“ dodal.

Podle jeho mínění se přítomní policisté nezachovali tak, jak by měli, a neočekává, že by pomohli občanům, kteří by se například topili v rybníku či by byli v hořící budově. „Nechali by je utopit a uhořet,“ míní.

Zásah ostravských strážníků můžete zhlédnout zde:

Poslanec si myslí, že díky biometrickým průkazům stačilo udělat záznam, ženu vyfotit a identifikovat až později, nenasazení roušky podle něj nebyl důvod k takto tvrdému zásahu.

Varoval, že pokud se policisté budou k občanům chovat podobně, tak je lidé přestanou respektovat. Poděkoval těm policistům a vojákům, kteří nyní přistupují k lidem „normálně“.

Připojil i radu pro lidi, kteří by se v podobné situaci ocitli. „Pokud si lehnete, že vám je špatně, už vás policista nemůže zatýkat,“ radí Volný.

Pokud budete na ulici bez roušky, pak podle Volného zcela legálně i tehdy, kdy budete pít či jíst. A pokud nic takového nebudete dělat a policista vás vyzve, Volný radí, abyste si roušku nasadili, a až budete z dohledu příslušníka, můžete si ji podle jeho mínění znovu sundat.

Pokud se lidé stanou svědky podobného incidentu, mají pak podle poslance zásah natáčet, verbálně upozornit policisty a sundat si roušku s tím, že se jim chce z toho zvracet a omdlévají. Volný podotýká, že jim pak policisté budou muset pomoci. Věří ale, že většina policistů nechce kolegy s podobným chováním ani mezi sebou a většina z nich by se podobně nezachovala.

Upozornil také na lék Ivemerktin, který v úterý dorazil do Česka a chválí si jej například na Slovensku, podle některých tamních lékařů snižuje úmrtnost na covid-19.

Úterní dodávku deseti tisíc balení léku Ivermektin, kterou v úterý obdržela Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, má být zásluhou kontaktů tamního primáře Michala Rezeka s farmaceutickou firmou v Bulharsku, kde dlouhodobě působil.

Babiš získání léku označil za „skvělou zprávu“ a dodávkami se chlubil na svých sociálních sítích. Ještě 21. února ale Babiš na četné výzvy o objednání léku tvrdil, že podle jeho informací „to příliš nefunguje“. Slovensko Ivermektin podle Babiše povolilo bez odborných podkladů. Nezájem o lék měli mít podle premiéra Babiše i čeští lékaři a ministr Blatný podle jeho únorového názoru je Ivermektin „nevhodný a neefektivní pro léčbu covidu-19“.

Co tedy Bojko s Volným doporučují, aby byl u nás tento lék využíván četněji? Prý postačí zprávy od lidí k naší vládě a premiérovi Andreji Babišovi (ANO). „Jestli budete hlasovat proti Ivermerktinu, už vás nikdy nebudu volit,“ mají podle Volného psát lidé premiérovi. „Jenom na to slyší,“ poznamenal k naší politické reprezentaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naše civilizace nezanikne kvůli klimatické změně, ale kvůli šílencům ve vládě. Mladý pravičák očekává od Fialy smrtící koktejl

17:10 Naše civilizace nezanikne kvůli klimatické změně, ale kvůli šílencům ve vládě. Mladý pravičák očekává od Fialy smrtící koktejl

Podřízenost Bruselu, slepé plnění pokynů, ještě více rozdělená společnost a sebedestruktivní New Gre…