Von der Leyenová při návštěvě Ukrajiny: Stojíme při vás a vašem evropském snu

08.04.2022 21:22

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na návštěvě v Kyjevě podpořila Ukrajinu ve snaze stát se členem Evropské unie. Píší o tom na základě informací agentury Reuters ČeskéNoviny.cz.

Von der Leyenová při návštěvě Ukrajiny: Stojíme při vás a vašem evropském snu
Foto: repro Twitter
Popisek: Předsedkyně Evropské komise, Ursula von der Leyenová

Ursula von der Leyenová na společné tiskové konferenci s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským uvedla, že „stojíme při vás a vašem evropském snu“. K Ruské federaci uvedla, že ji čeká ekonomický, finanční a technologický úpadek.

Leyenová dnes mimo jiné navštívila i město Buča na předměstí Kyjeva. Podle jejích slov budou lidé zodpovědní za zvěrstva v tomto městě postaveni před spravedlnost. Leyenová do Kyjeva přijela společně s šéfem unijní diplomacie Josepem Borrellem a slovenským premiérem Eduardem Hegerem. 

„Viděli jsme krutou tvář Putinovy armády, bezcitnost a chladnokrevnost, se kterou město okupovala,“ řekla podle agentury DPA von der Leyenová. „Tady v Buče jsme viděli, jak se naše lidskost roztříštila. S lidmi z Buče truchlí celý svět,“ dodala. Na twitteru pak Ukrajincům vzkázala, že Evropa je na jejich straně.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

peníze za uprchlíky

Dobrý den, jasně, že by se mi jako občanovi ČR líbilo, kdyby nám EU platila za přijímání uprchlíků, jak navrhujete. Ale nejsem si jist, zda to není přesně to, co vlastně vyjednal Rakušan, tedy že kdo nepřijímá uprchlíky, tak na ně platí, a jestli není tento systém pro nás ve výsledku dost nevýhodný,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Párek v rohlíku, klobása z Makra. A nas*ané ksichty. Češi už radši jezdí jinam

14:52 Párek v rohlíku, klobása z Makra. A nas*ané ksichty. Češi už radši jezdí jinam

Nastala výměna národů. Češi nakupují v Polsku a jezdí na vánoční trhy do Německa – především Bavorsk…