Vondra asi ztratil paměť. Ať odstoupí, vyzývá Filip

15.04.2012 13:50

Předseda KSČM Vojtěch Filip požaduje odstoupení ministra obrany Alexandra Vondry kvůli kauze ProMoPro. Podle něj je jeho odpovědnost nesporná a setrvání ve funkci je výsměch občanům.

Vondra asi ztratil paměť. Ať odstoupí, vyzývá Filip
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

Reakci Vondry na události posledních dnů považuje Filip za nepřijatelnou. „Jeho vyjádření, že vyčká do rozhodnutí soudu, vnímám jako jasný projev arogance a ztráty paměti o vlastních slovech, včetně nezodpovědnosti a bezohlednosti vůči pověsti naší země v zahraničí,“ uvedl předseda komunistů.

Ostudný cirkus VV

To, že Vondra poškodil stát, je podle Filipa nesporné. „Fakt, že na smlouvách figurují podpisy jiných lidí, tuto jeho politickou odpovědnost nesnižuje. Připomínám, že náklady např. předsednictví Dánska byly 5krát nižší, a to i za situace, kdy si ekonomická krize vyžádala větší počet konferencí,“ dodává.

Filip věří, že orgány činné v trestním řízení budou konat rychle. „Po ostudném cirkusu, který předvedly Věci veřejné a jímž se baví na náš účet i světová média, však především považuji za zcela nepřijatelné, aby následoval další proces, v němž bude jakkoli figurovat významný představitel současné vládní koalice. Znovu proto vyzývám ministra Vondru, aby si vzpomněl na svá slova, že je připraven svou politickou odpovědnost unést, a aby okamžitě odstoupil z funkce,“ vyzval Filip.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

21:26 Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

Jako každou neděli se i dnes premiér Andrej Babiš přihlásil se svým facebookovým hlášením „Čau lidi“…