Vondrák už nebude místopředseda ANO

08.02.2023 16:30 | Zprávy
autor: čtk

Moravskoslezský hejtman Vondrák skončí jako místopředseda hnutí ANO. Sám se rozhodl z funkce odejít, řekl při příchodu na jednání předsednictva hnutí.

Vondrák už nebude místopředseda ANO
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Ivo Vondrák

Vedení opozičního hnutí ANO dnes zhpdnocuje neúspěšnou prezidentskou kandidaturu svého předsedy a bývalého premiéra Andreje Babiše. Debata vede i o tom, zda si Babiš nechá svůj poslanecký mandát. Zároveň se předsednictvo bude zabývat strategií dalšího působení hnutí či nastavením nové odpovědnosti členů vedení.

Moravskoslezský hejtman Vondrák skončí jako místopředseda hnutí ANO na dnešním jednání předsednictva hnutí oznámil, že jako místopředseda hnutí ANO končí z vlastního rozhodnutí.  „Ano, o tom jsem uvažoval, to jsem deklaroval už," řekl Vondrák. Na dotaz, zda bude finální rozhodnutí záviset na dnešní debatě, odpověděl: „Implicitně bych řekl, že to (rezignaci) podám v každém případě".

Vondráka dříve kritizovali například první místopředseda ANO Karel Havlíček a místopředsedkyně hnutí a šéfka poslaneckého klubu Alena Schillerová za veřejnou podporu Pavla. Generála ve výslužbě před volbou podpořil také ostravský primátor a dřívější člen předsednictva hnutí Tomáš Macura.

Vondrák připustil na serveru iDNES.cz vznik frakce v hnutí. ANO se podle něj odklonilo od původního záměru přivést do politiky osobnosti a dělat politiku pro všechny. Pokud by pro takový přístup nezískal v budoucnosti podporu, nevyloučil svůj odchod z hnutí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

To je "inteligent " tenhle profesor., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseberan 96 , 08.02.2023 17:25:50
Skála mu smrdí ale bolševika a kontráše podporuje .!? To bude zřejmě pacient Džamily .

|  10 |  0

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…