Před více než měsícem zemřel černoch George Floyd. V ulicích desítkách měst nejen v USA vyrazily do ulic tisíce lidí. Někteří lidé chtěli jen protestovat, jiní byli připraveni rabovat obchody a ničit. Ničit sochy velkých mužů historie, o kterých si demonstranti mysleli, že se podle dnešních měřítek nechovali korektně.
Zašlo to tak daleko, že v některých školních knihovnách v USA přestanou doporučovat knihy Marka Twaina, konkrétně Dobrodružství Huckleberryho Finna, protože tato kniha prý obsahuje některé momenty zavánějící rasismem.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.




