Vrátí se kvůli epidemii roušky? Toto řekl Prymula na Primě

29.12.2022 15:17 | Ze sítí

Epidemiolog a někdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula hovořil ve vysílání CNN Prima News o nošení roušek v městské hromadné dopravě. Podle jeho slov tomu současné období epidemie respiračních onemocnění nahrává. Jak však dodal, jde o politické rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví, ke kterému podle něj nedojde.

Vrátí se kvůli epidemii roušky? Toto řekl Prymula na Primě
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Roman Prymula v Partii

„Situace není příznivá,“ nechal se slyšet Prymula ve vysílání CNN Prima News, kdy se podle něj nacházíme v poměrně vysoké epidemii respiračních nákaz. Rozhodně je podle něj namístě nošení roušek v nemocnicích, kdy tím chráníme nejenom pacienty, ale i samotné zdravotníky. „Těch by kvůli kumulaci respiračních nákaz mohl být opět nedostatek,“ zmínil. 

Nošení respirátorů a roušek by nebylo podle něj na škodu ani v MHD, rozhodnutí je ale na resortu zdravotnictví.

Ve svých slovech hovořil také o očkování, kdy podle něj by si lidé měli nechat aplikovat třetí očkovací dávku proti covidu-19 a senioři nad 65 let i čtvrtou. „To je podle mě minimum, které by měl každý absolvovat,“ řekl Prymula.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: vef

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bruselská armáda kazatelů s karabáči. A jako odpověď přišel emotikon hovínka, tleská Žantovský

7:33 Bruselská armáda kazatelů s karabáči. A jako odpověď přišel emotikon hovínka, tleská Žantovský

TÝDEN V MÉDIÍCH Nezvykle ve snůšku absurdit se tentokrát přeměnil přehled mediálních zajímavostí upl…