Vrchní sněmovní kontrolor BIS Bělobrádek: Naše tajná služba má prestiž. Mocnosti působící v náš neprospěch musí pocítit, že se nebojíme

25.10.2019 23:15

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl předseda sněmovní komise pro Bezpečnostní informační službu, poslanec za KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Prezident Miloš Zeman opět kritizoval Bezpečnostní informační službu. Má pravdu, když odsuzuje tajnou službu za to, že údajně honí fiktivní špiony? Měla by se, jak radí prezident, zaměřit na odhalování korupce? ptala se mimo jiné Bělobrádka moderátorka Marie Bastlová.

Vrchní sněmovní kontrolor BIS Bělobrádek: Naše tajná služba má prestiž. Mocnosti působící v náš neprospěch musí pocítit, že se nebojíme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek
reklama

Bělobrádek v pořadu BIS pochválil. Podle jeho slov dává najevo, že se nebojí žádného tlaku. Zároveň poukázal také na prestiž a spolupráci BIS s jinými službami. Podle jeho slov je BIS zapojena do akcí, kde často jde i o život. „To je jasný důkaz, že služba funguje dobře,“ je přesvědčen Bělobrádek.

Zdůraznil také mimo jiné to, že BIS rozbila síť špionů, kteří měli vazbu na Rusko. „Už mnoho let je aktivita především čínských a ruských tajných služeb vysoká,“ uvedl Bělobrádek k výročním zprávám. „Je důležité, aby mocnosti, které působí v náš neprospěch, dostaly najevo, že naše bezpečnostní složky nejenom pracují dobře, ale že se nebojí ani nějakého tlaku,“ dodal.

Rusko a Čína dle jeho slov pracují na svých zájmech. „Česká republika je zajímavá tím, že je uvnitř EU, a že zde máme spoustu lidí, kteří k těmto zemím mají silnou afinitu,“ zakončil.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

 

 

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…