Všem radím, aby si sKartu nepřebírali, vyzval Krása

07.12.2012 22:37

Premiér Petr Nečas (ODS) spolu s novou ministryní práce a sociálních věcí Ludmilou Müllerovou (TOP 09) v pátek oznámili, že sociální karta budou sloužit jen jako identifikační průkazka. Lidé se budou moci dobrovolně rozhodnout, zda s ní budou platit. V pořadu Události, komentáře o tom diskutovala místopředsedkyně poslaneckého výboru pro sociální politiku Jitka Chalánková (TOP 09) s předsedou Národní rady zdravotně postižených Václavem Krásou.

Všem radím, aby si sKartu nepřebírali, vyzval Krása
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása
reklama

Krása se na úvod pozastavil nad tím, že nedošlo k žádnému posunu. Jen byly sníženy různé poplatky České spořitelně. „Ptám se, zda vůbec potřebujeme nějaký identifikátor člověka, který bude třeba dva měsíce pobírat dávky v nezaměstnanosti?“ zeptal se.

Chalánková připomněla, že identifikační průkazy budou sloužit ke komunikaci se systémem ministerstva práce.

Všem radím, aby si sKartu nepřebírali

Krása následně zdůraznil, že občané nemusí do května přebírat sKartu. Celý ten projekt označil za velmi nešťastný. Pokud by se ho vláda chtěla zbavit, mohla by prý snadno najít záminku pro zrušení smlouvy.

„Já jsem napsal úřadu práce doporučený dopis, že nesouhlasím, aby moje osobní údaje byly předány komerčnímu subjektu. Tedy ani České spořitelně. Všem radím, aby si sKartu nepřebírali. Pokud napíší dopis, že nesouhlasí, aby jejich údaje byly předávány, pak to stát nesmí udělat,“ poradil divákům ČT 24.

Bude se na nás nahlížet jako na „socky“

Krása poukázal na to, že v případě sKaret došlo k předání osobních údajů třetímu subjektu. Tím pádem by prý mohla být zrušena smlouva s Českou spořitelnou, ve které se o něčem takovém nepsalo.

Oba hosté vyjádřili obavy o stigmatizaci lidí, kteří budou mít sKarty. Chalánková ujistila, že se vše podaří vyladit. Krása prohlásil, že se na lidi s sKartou bude nahlížet jako na „socky“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

6:12 Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

V pravidelném nedělním hlášení „Čau lidi“ se premiér Andrej Babiš (ANO) jal vysvětlovat, že ANO nepo…