Vy už tu, pane Bakalo, rozhodovat nebudete. Soud omezil NWR možnost ovládat OKD

26.05.2016 22:09

Firma World Resources (NWR) už může o OKD rozhodovat jen v omezené míře. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Ostravě. OKD dnes dluží asi 17 miliard korun více než šesti stům subjektů. Firma se prý tímto postupem snaží bránit dohadům o manipulaci s majetkem OKD. Ve hře je i zastavení těžby uhlí.

Vy už tu, pane Bakalo, rozhodovat nebudete. Soud omezil NWR možnost ovládat OKD
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Důl Paskov

„Krajský soud v Ostravě dnes předběžným opatřením omezil možnost mateřské firmy New World Resources (NWR) rozhodovat o OKD. Černouhelná těžební společnost je v insolvenci, má více než 650 věřitelů a dluží přes 17 miliard korun. Všechny kroky, které se budou týkat OKD, musí nyní schválit prozatímní věřitelský výbor. Dokud nebude ustanoven, rozhodující pravomoc bude mít insolvenční soud. Rozhodl o tom samosoudce Petr Kula. Dodal, že o ustanovení prozatímního věřitelského výboru rozhodne do několika dnů,“ napsala ČTK.

Mluvčí firmy Ivo Čelechovský k tomu poznamenal, že se tím firma snaží bránit dohadům o manipulaci se zbývajícím majetkem OKD. Soud v této souvislosti poukázal na možný střet zájmů uskupení Ad Hoc Group (AHG). AHG je totiž současně největším věřitelem firmy NWR a zároveň ji ovládá. Majetek firmy v tuto chvíli nedosahuje ani sedmi miliard korun.

Smyslem tohoto opatření je např. udržet v chodu těžbu v dolech. Pokud by byla zastavena nebo omezena, neprospělo by to ani formě, ani věřitelům, mezi nimiž je i stát. Firma navíc zaměstnává tisíce lidí a udržení podniku v chodu sníží sociální dopady na již tak dost zatížený Moravskoslezský kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skrytá nenávist Čechů vůči většině cizinců z východu?! Petr Žantovský předkládá, co se mu podařilo objevit. A týká se to televize

7:51 Skrytá nenávist Čechů vůči většině cizinců z východu?! Petr Žantovský předkládá, co se mu podařilo objevit. A týká se to televize

TÝDEN V MÉDIÍCH Za brutální manipulaci internetovými a mediálními obsahy považuje Petr Žantovský roz…