Vyberte si peníze ze západních bank, varuje Medveděv a Putin

24.03.2013 23:04

Server EUTimes.com přinesl informaci, že po světě koluje oběžník ruského ministerstva zahraničí a radí nejen občanům, ale i společnostem, aby zrušili své investice a vklady u západních bankovních a finančních institucí. Kreml se totiž prý obává, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.

Vyberte si peníze ze západních bank, varuje Medveděv a Putin
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Tisková konference tehdejšího prezidenta Medveděva a Václava Klause
reklama

Podle oběžníku toto upozornění vydal ministerský předseda Dmitrij Medveděv, který údajně varoval před akcemi západního bankovního systému proti členovi EU Kypru prohlášením, v němž mimo jiné stojí: „Všechny myslitelné chyby, které by snad mohli udělat, ty také udělali, ta opatření, která byla navržena, jsou svou povahou konfiskací a svým charakterem jsou bezprecedentní. Nemohu to srovnat s ničím jiným, než … s rozhodnutími sovětských úřadů … které si moc úspor obyvatelstva necenili. My ale žijeme v 21. století, v podmínkách tržní ekonomiky. Všichni zatím tvrdili, že právo na vlastnictví by se mělo respektovat.“

Už ruský prezident Vladimir Putin nazval uchvácení soukromých aktiv na Kypru jako „nespravedlivé, neprofesionální a nebezpečné.“

Představitelé Evropské unie totiž přitvrdili ve svém postoji vůči Kypru, když oznámili, že pokud kyperská vláda do pondělí nedovolí razii na soukromá bankovní konta, budou nuceni jejich banky zničit. Ty zůstávají zatím už sedmý den v řadě zavřené a nejsou náznaky, že by brzy otevřely.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …