Výbuchy na ruské základně stovky kilometrů od fronty

26.12.2022 7:39

Na letecké základně Engels v Rusku se v neděli ráno ozývaly výbuchy. Několik vojáků mělo zemřít. Nebo alespoň o tom tak informují ukrajinská a ruská média. Základna je od bojové linie na Ukrajině vzdálená stovky kilometrů. Píše o tom agentura RBC-Ukrajine a Igor Sushko na twitteru.

Výbuchy na ruské základně stovky kilometrů od fronty
Foto: Repro Twitter
Popisek: Ukrajinská protiofenziva u Chersonu

Agentura Reuters k tomu uvedla, že informaci nemohla nezávisle ověřit. Podle všeho se měly na místě ozvat dvě exploze, předtím měly být na místě slyšet sirény leteckého poplachu.

Nešlo o první útok na základnu, podle Moskvy ji zasáhly už před 20 dny ukrajinské útoky s pomocí dronů. 

Během vánočních svátků přicházejí z fronty i další zprávy, spíše negativní pro Rusko. Neúspěšná ofenziva u Bachmutu na východní frontě vyvolává další otázky o reálnosti ruských představ o dalším průběhu války.

Kromě toho se mezi ruskou veřejností stále častěji hovoří o nové vlně mobilizace. To společně se zprávami, že nevycvičení záložníci obvykle na frontě moc dlouho nevydrží a absolvují „mlýnek na maso“, vyvolává velmi negativní nálady.

Proto Kreml pravidelně ujišťuje, že se žádná mobilizace nechystá a dokonce měl novinám přikázat, aby o ní nepsali ani v případě, že se o ní zmiňují někteří poslanci nebo jiní oficiální činitelé.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

12:40 Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

O cestě premiéra Fialy do USA informovaly mezi českými médii i Novinky.cz včetně upozornění na sociá…