Vyhlášena sbírka pro chudé v Česku. Pomoct může každý

26.01.2014 9:42

Vůbec poprvé v historii je vyhlášena sbírka na pomoc pro chudé spoluobčany v Česku. Přestože v naší zemi žije na hranici chudoby milion lidí, podobná sbírka u nás probíhá vůbec poprvé. Informovala o tom Česká televize.

Vyhlášena sbírka pro chudé v Česku. Pomoct může každý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Žebračka

Nadace ADRA organizuje v historii vůbec první sbírku pro chudé spoluobčany v České republice. Přispět lze buď přímo na účet organizace, nebo zaslat dárcovskou SMS. Tuto formu řada lidí využila především při živelných katastrofách, které v minulosti postihly nejen naši zemi.  "Je určena lidem, kteří se dostali ne vlastní vinou do mimořádně tíživé situace," uvedla předsedkyně správní rady nadace ADRA Miroslava Žaludová.

Pomoc by měla být velmi adresná a určená na věci s dlouhodobějším přesahem. Lidé se prý mohou na nadaci obrátit v případě, že ve svém okolí znají někoho, kdo by pomoc potřeboval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…