Vyhlášku zakazující zahalování tváří vnitro Teplicím nepovolilo

08.10.2014 8:57

Vyhlášku zakazující zahalování tváře Teplice podle Ministerstva vnitra přijmout nemohou, píše dnešní MF Dnes. Město schválení předpisu zvažovalo, aby tak přimělo některé arabské hosty k většímu dodržování pořádku a respektování „evropských pravidel".

Vyhlášku zakazující zahalování tváří vnitro Teplicím nepovolilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Teplice

Lidé z centra Teplic si v poslední době na Araby, kteří se do lázeňského města jezdí léčit, stěžují. Podle nich někteří návštěvníci z arabských států narušují při svých piknicích noční klid, nechávají po sobě v parcích odpadky a ohrožují v autech z půjčovny bezpečnost. Teplický magistrát s policií i zástupci muslimské obce řeší, co dál. Teplické zastupitelstvo nyní proto zjišťovalo, zda město může přijmout vyhlášku zakazující na jeho území zahalování obličejů.

„Zahalování obličeje nelze regulovat vyhláškou," uvádí ministerstvo v materiálu, který úřad zaslal teplickému primátorovi Jaroslavu Kuberovi a který má MF Dnes k dispozici. Autoři studie podle deníku upozorňují na to, že by plošná vyhláška zasáhla ženy, které jsou zahalené kvůli svému náboženskému přesvědčení, a tudíž by byla v rozporu s Listinou práv a svobod.

Poté, co ministerstvo vyhlášku znemožnilo, zvažuje podle MF Dnes vedení Teplic, že zavede lázeňský poplatek, kterým by hosté platili za úklid města. Poplatkem, jehož výši stanoví zákon až na 15 korun za osobu na den, chce pokrýt rostoucí náklady na úklid města. „Není možné, aby úklid po nich platili Tepličané ze svých daní," cituje deník primátora Kuberu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Blaško hned po zvolení: Palba na generála Pavla. A z čeho na ČT24 ho skoro „ranila mrtvice“?

9:11 Generál Blaško hned po zvolení: Palba na generála Pavla. A z čeho na ČT24 ho skoro „ranila mrtvice“?

Generál v záloze a někdejší velitel Společných sil Armády ČR Hynek Blaško je jedním z vítězů voleb d…