Vyhozený Švejdar podpořil Rakušana: Nikdy se mnou nemluvil o Hlubučkovi

20.6.2022 5:21 odp. | Ze sítí

Bývalý policejní prezident Jan Švejdar vyvrátil spekulace, že by s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN) projednával vyšetřování pražského náměstka Petra Hlubučka (STAN). „Nikdy se mě na pana Hlubučka nikdo neptal a nikdy jsem o tom s nikým nemluvil,“ uvedl Švejdar, který jinak Rakušana nemá zrovna v oblibě.

Vyhozený Švejdar podpořil Rakušana: Nikdy se mnou nemluvil o Hlubučkovi
Foto: Policejní prezidium
Popisek: genmjr. Mgr. Jan Švejdar

Švejdarovi v listopadu na mediálně propírané schůzce nový ministr vnitra oznámil, že s ním jako s policejním prezidentem již nadále nepočítá. Podle Švejdara k tomu Rakušan neměl pádné důvody. Přesto nyní vysloužilý policejní prezident Rakušana podpořil prohlášením, že s ním nikdy neprojednával nic kolem Petra Hlubučka a jeho korupce v pražském dopravním podniku.

„Přesto, že jsem od vás očekával totéž, a přesto, že se mi nelíbí způsob vaší výzvy, nemám rád, když jsem zatahován do něčeho, co se mě netýká. Takže: NIKDY se mě na pana Hlubučka NIKDO neptal a NIKDY jsem o tom s nikým nemluvil. Tedy ani s Vítem Rakušanem,“ uvedl Švejdar na svém twitteru.

 

 

Reagoval tak na výzvu samotného ministra vnitra, kterého obvinil expremiér Andrej Babiš, že se Švejdarem o Hlubučkovi jednal. „Pan ministr, když ještě nebyl ministr, tak domluvil Švejdarovi, aby skončil jako policejní prezident, a údajně se ptal na to, jestli NCOZ (Národní centrála proti organizovanému zločinu) vyšetřuje STAN,“ uvedl v neděli pro Českou televizi Babiš, jak informuje server Echo24.cz.

To Rakušan ale vyvrátil s tím, že na rozdíl od Babiše nemá od policie žádné nadstandardní informace. „Nikdy jsem se bývalého ani současného policejního prezidenta neptal na kauzu Hlubuček. Já na rozdíl od bývalého pana premiéra nemám žádné nadstandardní informace od policie. S Janem Švejdarem jsme měli konflikt a svědčí o tom i jeho současná vyjádření, ale jestli je chlap, tak potvrdí, že jsem před ním nikdy jméno Hlubuček nezmínil,“ prohlásil Rakušan.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…