Vyhrožoval na internetu ministrům kvůli koroně. Policie ho chce zavřít až na 15 let

08.01.2021 13:05 | Zprávy
autor: nab

Policie obvinila mladého muže z toho, že na sociální síti Facebook vyhrožoval likvidací členům české vlády. Za to mu hrozí pět až 15 let vězení, informuje server iDNES.cz.

Vyhrožoval na internetu ministrům kvůli koroně. Policie ho chce zavřít až na 15 let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

V tiskové zprávě o tom v pátek informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Mladík se podle něj přiznal a jako jeden z motivů trestné činnosti uvedl nesouhlas s vládními opatřeními přijatými v souvislosti s koronavirovou pandemií.

Podle kriminalistů muž hrozil ministrům v období od 24. do 31. prosince loňského roku blíže nespecifikovaným „atentátem“. Na facebooku údajně také zveřejnil komentář, v němž vyhrožoval smrtí příslušníkům Policie ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Babiš

A jak za vaší vlády zbohatl Agrofert?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pokus svést průšvih Slavie na Macinku s Turkem nedopadl dobře

8:40 Pokus svést průšvih Slavie na Macinku s Turkem nedopadl dobře

Kdo může za to, že v sobotu slávističtí fanoušci přerušili zápas a napadli hráče a fanoušky Sparty? …