Výhružný dopis organizátorovi Prague Pride: Zrušte pochod, jinak...

17.06.2015 17:54

Adam B. Bartoš, předseda krajně pravicové Národní demokracie, varuje organizátory Prague Pride, že pokud průvod proběhne, budou proti němu nuceni zakročit. Vše v rámci nové „kampaně proti bukvicím“, jak ji nazval na svém twitterovém účtu sám Bartoš.

Výhružný dopis organizátorovi Prague Pride: Zrušte pochod, jinak...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Gay parade
reklama

Adam B. Bartoš, novinář, politik, konspirační teoretik a předseda krajně pravicového hnutí Národní demokracie, je obecně znám svými extremistickými názory a antisemickými názory. Nyní přišel s novou iniciativou a rozhodl se, že zruší Prague Pride.

V otevřeném dopise, který na začátku tohoto týdne poslal Bartoš organizátorovi Prague Pride Czeslawovi Walekovi, požaduje Bartoš zrušení letošního pochodu, poté, co se Waleka odmítl s Bartošem setkat.

„Smyslem schůzky bylo dojít k dohodě ohledně nepořádání letošního pochodu Prague Pride,“ píše v dopise Bartoš, čímž dává najevo, že kompromis nepřichází v úvahu. Celý dopis má varovný tón a Bartoš vysvětluje Walekovi, že je i v „zájmu Vaší menšiny“ pochod zrušit.

Zmiňuje i „pragmatické rozhodnutí“ organizátorů slovenské Prague Pride, kteří svůj pochod po vlně kritických reakcí sami zrušili. Důvody, které ho vedou k potřebě zrušit pochod, však neuvádí, pouze vágně hovoří o „argumentech týkajících se zdravotních rizik, bezpečnostních rizik, možného vyhrocení postojů české společnosti vůči Vaší komunitě, či ohrožení morálky“.

„Naše strana připravuje řadu aktivit, kterými chce na nepřijatelnost podobných zvrácených iniciativ poukázat,“ píše v dopise Bartoš a podotýká, že pokud organizátoři ustoupí jeho požadavkům, žádná protikampaň se konat nebude. „Už nyní máme připravenou řadu nápadů, jak demonstrovat občanům Prahy i České republiky, že jde o perverzní aktivity, které je ohrožují,“ pokračuje Bartoš.

Vzhledem k tomu, že má však na mysli i bezpečí účastníků pochodu, apeluje na Waleku, aby na ní také myslel. „Váš pochod vzbuzuje u některých dalších subjektů na národovecké scéně takové vášně, které ani já a mí kolegové nemusíme zvládnout uklidnit a nemůžeme za ně nést odpovědnost,“ vysvětluje výhružně Bartoš a dodává, že odpovědnost by padla na organizátory a že Prague Pride je „vyslovenou provokací a okázalou demonstrací deviace vydávané za normalitu. To je pro drtivou většinu občanů nepřijatelné a urážející“.

Na závěr dopisu tvrdí, že pokud nezruší tento ročník, bude to poslední ročník, který se koná. „Nevyhodnotíte-li totiž zodpovědně rizika do 15. srpna, pak po tomto termínu nebude možné předejít jejich důsledkům,“ uzavírá dopis Bartoš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam

12:36 Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam

Petr Fiala na Facebooku varoval, aby se z Česka nestala nevzdělaná východní kolonie, která by byla „…