Vyloučení členové ODS mluví o zradě Nečase a Svobody

23.05.2013 17:30

Pražští zastupitelé ODS Ivan Vinš a Bohumil Zoufalík byli ve čtvrtek vyloučeni z ODS kvůli tomu, že nerespektovali usnesení vedení pražské ODS. Podle nich se ale jedná o dohodu premiéra Petra Nečase s bývalým primátorem Bohuslavem Svobodou.

Vyloučení členové ODS mluví o zradě Nečase a Svobody
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Prahy

„Dnes jsme jako jediní členové ODS hlasovali pro odvolání radních za TOP 09. Ostatním zastupitelům za ODS to regionální rada po nátlaku Petra Nečase a Bohuslava Svobody zakázala a díky tomu nyní topka vede magistrát,“ stojí v prohlášení.

Připomínají, že pro odvolání radních za TOP 09 hlasovalo 19 zastupitelů - 14 ČSSD, 3 KSČM a oni dva. Kdyby 18 zastupitelů ODS hlasovalo také pro odvolání, byli by v tuto chvíli radní za TOP 09 odvoláni a topka magistrát neovládla,“ tvrdí Vinš i Zoufalík.

Podle bývalých radních jde o zradu, ve které Petr Nečas a Bohuslav Svoboda vyměnili rok vládnutí v ČR za pražskou radnici, kde ODS vládla 22 let. „Byla to poslední kapka. Bez ohledu na to, jak dopadne hlasování na výkonné radě, jsme se rozhodli ukončit naše členství v ODS,“ napsali bývalí členové ODS v prohlášení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

9:52 Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se pořádně rozpálil nad obsahem zábavného pořadu České televize. Ve…