Vymetli je. „Antirouškaře.“ Zpěvák se handrkoval! Záznam, co bylo s policií

15.03.2021 12:13

Poměrně často plní internetové diskuse stížnosti na Prahu a počet demonstrací odpůrců opatření, který se v ní odehrál. Tento víkend se ovšem demonstrace odehrála v Brně. Byla několikrát rozpuštěna a na místě zasahovala policie. Ovšem prý bez donucovacích prostředků. Ale od zpěváka, který se demonstrace chtěl účastnit, znělo něco trochu jiného. Například „Hamáčkovo gestapo“ či „pomocná stráž VB“.

Vymetli je. „Antirouškaře.“ Zpěvák se handrkoval! Záznam, co bylo s policií
Foto: Repro Facebook
Popisek: Zpěvák Bohouš Josef
reklama

Demonstrace byla rozpuštěna tajemníkem Brna-středu Petrem Štikou. Ten nařídil, aby byla akce rozpuštěna a účastníci se rozešli. Důvodem mělo být nedodržování povinnosti mít zakrytý nos a ústa. „K uposlechnutí výzvy nedošlo. K ukončení akce jsem vyzval pořadatele, který to ale odmítl. Proto jsem ji rozpustil sám,“ uvedl tajemník. Za to byl rozzlobenými demonstranty vypískán a dle Brněnského deníku si to s ním přítomní šli vyříkat.

Anketa

Byl Emil Hácha kolaborant?

36%
64%
hlasovalo: 6593 lidí

„Rozpuštění“ demonstranti pak pochodovali přes Masarykovu ulici a náměstí Svobody a zastavili se u rektorátu Masarykovy univerzity. Tam je k rozchodu vyzvala policie, údajně kvůli tomu, že si demonstrující stále odmítali nasadit na ústa a nos ochranné prostředky a mimo jiné nedodržovali dvoumetrové rozestupy. Další výzva od policie dle Brněnského deníku přišla pak na Moravském náměstí.

„Akce se obešla bez použití donucovacích prostředků, 2 osoby byly zajištěny a další přestupkové jednání osob ignorujících vládní nařízení bude oznámeno správnímu orgánu, 1 protestující přímo na místě zaplatil blokovou pokutu,“ informovala o průběhu demonstrace Policie ČR.

O svých zážitcích z demonstrace referoval i jeden umělec, plzeňský zpěvák a muzikálový herec Bohouš Josef (nazpíval například duet s Lucií Vondráčkovu „Ještě dejchám“ – pozn. red.). Navštívil demonstraci s manželkou. „Hned u vstupu bylo vidět, že Hamáčkovo gestapo dostalo nový příkaz, aby zamezilo vstupu do míst, kde se shromáždění konají. V přilehlých ulicích náměstí stáli ozbrojenci, vozový park, zátarasy a antikonfliktní tým, který mi připomínal horlivce z řad pomocné stráže VB,“ podělil se o zkušenost.

I jeho a manžeku policie požádala o doklady. „I když jsme manželé, byl jsem vyzván předložit čestné prohlášení, které se dá stáhnout ze stránek MVČR. Opáčil jsem, že si nemůžu nic vytisknout, protože mně došla barva do tiskárny a díky smysluplným opatřením naší vlády musím čekat do 31. 3., než ji budou mít v Alze e-shopu.“ Policista na to prý reagoval, že je možné toto prohlášení mít sepsané i ručně, ovšem Josef namítl, proč tedy musí být vůbec sepsané, zvlášť když se ani neodevzdává.

„Rozhodující slovo však měla soudružka z pomocné stráže: NEVPUSTIT! Ostatní policisté stáli jako trubky!“ postěžoval si Bohouš Josef.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …