Výročí osvobození Osvětimi. Britové z něj vystřihli Židy i Rudou armádu

28.01.2025 7:53 | Monitoring

„Šest milionů lidí bylo v koncentračních táborech zabito během druhé světové války, stejně jako dalších několik milionů, protože byli Poláci, invalidé, gayové nebo náleželi k jiné etnické skupině.“ Tak v pořadu Good Morning Britain informovala moderátorka o výročí osvobození Osvětimi. Židy vynechala, Rudou armádu také. Televize je teď pod palbou, kterou vede nezisková organizace bojující proti antisemitismu. Ale přidali se mnozí další.

Výročí osvobození Osvětimi. Britové z něj vystřihli Židy i Rudou armádu
Foto: Repro X
Popisek: ITV připomíná 80. výročí osvobození kocnentračního tábora Auschwitz

Včera uplynulo 80 let od osvobození koncentračního a vyhlazovacího tábora Osvětim Rudou armádou. Což si připomínali jak čeští, tak světoví politici. Výročí se neobešlo bez kontroverzí, například když Vít Rakušan zkoušel výročí použít proti americkému miliardáři Elonu Muskovi.

Stejně tak ve Velké Británii. Tam připomněli holokaust, koncentrační tábory, nacisty, ale ne židy. Televize ITV ve známém ranním pořadu Good Morning Britain měla segment, ve kterém moderátorka Ranvir Singhová uvedla, že král Karel III.  bude první britskou hlavou státu, která navštíví koncentrační tábor Osvětim v rámci výročí osvobození tábora. „Šest milionů lidí bylo v koncentračních táborech zabito během druhé světové války, stejně jako dalších několik milionů, protože byli Poláci, invalidé, gayové nebo náleželi k jiné etnické skupině,“ uvedla moderátorka.

Následně se program věnoval státníkům, kteří do Osvětimi přijedou, aby si vyslechli příběhy přeživších, u kterých reportér na místě podotkl, že to může být poslední kulaté výročí, kdy se přeživších sejde tolik.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Osvětim, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePutin z Putimi , 28.01.2025 10:16:35
To byla tedy oslava. Nacista Zelenský roní slzy za oběti svých německých kolegů, nacistů. Může Západ klesnout morálně ještě hlouběji ? Tam už musí být peklo.

|  15 |  0

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…