Vyšetřování Kocourka zamrzlo, exmanželka stáhla žalobu

15.09.2012 11:01

Vyšetřovatelé stále nemohou uzavřít případ odkloněných peněz bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS). Kocourek je stíhán v souvislosti se zatajením šestnácti milionů korun před bývalou manželkou Olgou. Jeden ze svědků odmítl podat vysvětlení a kauza tak uvízla na mrtvém bodě.

Vyšetřování Kocourka zamrzlo, exmanželka stáhla žalobu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kocourek

Podle zjištění deníku Právo je oním svědkem současný přítel Olgy Kocourkové, který už dokonce kvůli odmítnutí výpovědi bez udání zákonných důvodů dostal od policie pořádkovou pokutu ve výši deset tisíc korun.

"Zablokoval se nám poslední svědek. Chtěli jsme ho vyslechnout, ale odmítl vypovídat a podle policie bez zákonných důvodů. On neuvedl vůbec žádné. My se však domníváme, že vypovídat musí, proto mu byla udělena řádová pokuta," řekl Právu dozorový státní zástupce z Prahy-západ Zdeněk Matula. Svědek měl podle něj osvětlit vztahy Kocourkových a jejich případnou blízkost.

Kocourková odmítla dát souhlas

Olga Kocourková před časem odmítla dát souhlas s obviněním bývalého manžela, což je podle všeho největší překážka pro to, aby Kocourkovo obvinění pokračovalo. "Klientka nikdy nebyla o souhlas požádána a od prvního okamžiku upozorňovala na to, že se necítí být poškozenou a že by si měla policie nejprve vyžádat její souhlas, neboť ona dopředu avizuje, že ho nebude udělovat," uvedl advokát Kocourkové Karel Čelikovský.

Policie už jednou jeho stíhání zastavit navrhla, ale žalobce vrátil spis k doplnění důkazů, jež by svědčily o tom, že Kocourkovi jsou "osobami blízkými". Jedním z nich měl být podle informací Práva i výslech současného partnera Kocourkové.

"On nechápe, proč by měl být vtahován do jakýchsi věcí, nechce se k tomu vyjadřovat a zastává názor, že jeho základním lidským právem je nevypovídat," popsal důvod odmítnutí výpovědi partnera Kocourkové její advokát.

Kocourková už mezitím vzala zpět i svoji civilní žalobu na bývalého manžela, v níž se domáhala poloviny z odkloněných peněz. Proč tak učinila není dosud jasné. "Klientka se prostě rozhodla, že už dále nechce zatěžovat své rodinné vztahy nějakými soudními spory. Dospěla k takovému rozhodnutí a my jsme dostali pokyn vzít žalobu zpět. Řízení už tedy bylo pravomocně zastaveno," řekl Právu Čelikovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Církevní restituce: Tohle prý nikdo neřekl. A měli byste to vědět

6:46 Církevní restituce: Tohle prý nikdo neřekl. A měli byste to vědět

Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek okomentoval na svém facebookovém prof…