Vyšetřování Kocourka zamrzlo, exmanželka stáhla žalobu

15.09.2012 11:01 | Zprávy
autor: adr

Vyšetřovatelé stále nemohou uzavřít případ odkloněných peněz bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS). Kocourek je stíhán v souvislosti se zatajením šestnácti milionů korun před bývalou manželkou Olgou. Jeden ze svědků odmítl podat vysvětlení a kauza tak uvízla na mrtvém bodě.

Vyšetřování Kocourka zamrzlo, exmanželka stáhla žalobu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kocourek

Podle zjištění deníku Právo je oním svědkem současný přítel Olgy Kocourkové, který už dokonce kvůli odmítnutí výpovědi bez udání zákonných důvodů dostal od policie pořádkovou pokutu ve výši deset tisíc korun.

"Zablokoval se nám poslední svědek. Chtěli jsme ho vyslechnout, ale odmítl vypovídat a podle policie bez zákonných důvodů. On neuvedl vůbec žádné. My se však domníváme, že vypovídat musí, proto mu byla udělena řádová pokuta," řekl Právu dozorový státní zástupce z Prahy-západ Zdeněk Matula. Svědek měl podle něj osvětlit vztahy Kocourkových a jejich případnou blízkost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Spor o Turka. Miloš Zeman o Vánocích nastínil východisko

14:21 Spor o Turka. Miloš Zeman o Vánocích nastínil východisko

Ve svém svátečním projevu bývalý prezident Miloš Zeman vyzdvihl konec vlády Petra Fialy, kterou pova…