Vyšetřování exploze trezoru na palestinské ambasádě pokračuje

04.01.2014 22:03

Experti Kriminalistického ústavu Praha stále pokračují ve zkoumání trezoru a dalších vzorků zajištěných na místě exploze v nově osídlované rezidenci na okraji Prahy, která zavinila smrt palestinského velvyslance Džamála Muhammada al-Džamála. Píše to on-line Deník.cz.

Vyšetřování exploze trezoru na palestinské ambasádě pokračuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova budoucí palestinské ambasády v Praze

Experti podrobují pozůstatky po výbušnině mechanoskopickému zkoumání, prověřují přitom i funkci uzavíracího mechanismu. Zatím není známo ani to, jaká látka vlastně explodovala.

Pražští kriminalisté odmítli možnost, že by výbuch souvisel s teroristickou činností nebo jinou formou atentátu. Exploze byla podle nich důsledkem neopatrné manipulace. K výbuchu došlo krátce po převozu sejfu do nového areálu českou stěhovací firmou.

Cílený vražedný útok

Jak uvedla dcera zesnulého diplomata Rana, podle mínění rodiny ovšem šlo o cílený útok, výbuch podle ní nebyl nehodou už proto, že trezor předtím každodenně používali různí lidé.

Policisté při prohlídce areálu budoucí ambasády našli také několik neevidovaných zbraní, i ty budou předmětem expertiz. Podle Deníku je mají posoudit balistici, kteří se budou zajímat zejména o to, zda s nimi v minulosti nebyl spáchán trestný čin.

Tělo mrtvého velvyslance zůstává prozatím v Praze. Podle mluvčího ambasády Nabila el-Fahela by mělo být v pondělí přepraveno do Palestiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…