Vyšetřuje ho policie, přesto kandiduje na místopředsedu ČSSD

11.3.2011 7:40 dop.

Kandidatura jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly na funkci místopředsedy ČSSD má háček. Zimolu vyšetřuje policie a teď i grémium strany.

Vyšetřuje ho policie, přesto kandiduje na místopředsedu ČSSD

Jihočeský hejtman Jiří Zimola, který kandiduje na funkci místopředsedy ČSSD, musel  v pátek špičkám strany vysvětlovat aféru kolem projektů Regionálního operačního programu Jihozápad, kterou šetří policie. 

Politické grémium po Zimolově výslechu vyzvaly členy strany k součinnosti s policií a míček přehodily na jihočeské oranžové.

„Politické grémium vyslechlo informaci hejtmana Zimoly, vyzvalo členy ČSSD k maximální součinnosti při policejním vyšetřování Regionálního operačního programu Jihozápad. K vyřešení vyzvalo jihočeskou krajskou organizaci ČSSD," sdělil v pátek přímo z jednání Právu jeden z členů vedení strany.

Výsledek jednání  potvrdil místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach

Bývalý ředitel Úřadu regionální rady Jihozápad Jiří Trnka, který je obviněn z pletich při rozdělování evropských peněz pro Jihočeský a Plzeňský kraj, tvrdí, že po něm bývalý Zimolův tajemník a současný náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD) chtěl, aby při rozdělování dotací zvýhodnil firmy spřízněné se sociální demokracií.

Trnka si z jednání s Podholou tajně pořídil nahrávku, na níž tajemník zdůraznil, že na zvýhodnění těchto firem má zájem Zimola. Zimola to popřel. 

Předsednictvo se bude kromě hodnocení aktuální politické situace zabývat především přípravou sjezdu, který se sejde ve dnech 18. a 19. března v Brně. Volit bude nové stranické vedení, projednávat aktualizaci programu a změny stanov.

Dále čtěte:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

21:00 Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém mimořádném vydání pořadu Čau lidi vyjádřil mimo jiné k …