Vyšetřuje ho policie, přesto kandiduje na místopředsedu ČSSD

11.03.2011 7:40

Kandidatura jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly na funkci místopředsedy ČSSD má háček. Zimolu vyšetřuje policie a teď i grémium strany.

Vyšetřuje ho policie, přesto kandiduje na místopředsedu ČSSD
reklama

Jihočeský hejtman Jiří Zimola, který kandiduje na funkci místopředsedy ČSSD, musel  v pátek špičkám strany vysvětlovat aféru kolem projektů Regionálního operačního programu Jihozápad, kterou šetří policie. 

Politické grémium po Zimolově výslechu vyzvaly členy strany k součinnosti s policií a míček přehodily na jihočeské oranžové.

„Politické grémium vyslechlo informaci hejtmana Zimoly, vyzvalo členy ČSSD k maximální součinnosti při policejním vyšetřování Regionálního operačního programu Jihozápad. K vyřešení vyzvalo jihočeskou krajskou organizaci ČSSD," sdělil v pátek přímo z jednání Právu jeden z členů vedení strany.

Výsledek jednání  potvrdil místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach

Bývalý ředitel Úřadu regionální rady Jihozápad Jiří Trnka, který je obviněn z pletich při rozdělování evropských peněz pro Jihočeský a Plzeňský kraj, tvrdí, že po něm bývalý Zimolův tajemník a současný náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD) chtěl, aby při rozdělování dotací zvýhodnil firmy spřízněné se sociální demokracií.

Trnka si z jednání s Podholou tajně pořídil nahrávku, na níž tajemník zdůraznil, že na zvýhodnění těchto firem má zájem Zimola. Zimola to popřel. 

Předsednictvo se bude kromě hodnocení aktuální politické situace zabývat především přípravou sjezdu, který se sejde ve dnech 18. a 19. března v Brně. Volit bude nové stranické vedení, projednávat aktualizaci programu a změny stanov.

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

14:28 Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který v minulosti působil na postu velvyslance ve Spojených stát…