Vystoupení z EU: Bohatý lord sepsal důrazný dopis. A v Holandsku vyšel průzkum, který Brusel šokuje

09.06.2016 9:24 | Zprávy
autor: fib

„Sám jsem v roce 1975 hlasoval pro vstup Velké Británie do zóny volného obchodu. Ovšem v té době jsem rozhodně nebyl pro politickou unii, nikdy jsem nepředpokládal, že bychom se v budoucnu museli vzdát své nezávislosti ve prospěch Evropské unie,“ napsal ředitel britské mezinárodní korporace JCB lord Bamford v dopise, který adresoval svým zaměstnancům. Zajímavé věci se dějí i v Nizozemsku; podle průzkumu nizozemského De Telegraaf by 9 z 10 dotázaných Holanďanů bylo pro referendum.

Vystoupení z EU: Bohatý lord sepsal důrazný dopis. A v Holandsku vyšel průzkum, který Brusel šokuje
Foto: Archiv
Popisek: Libra

V dopise, který měli údajně obdržet všichni z šesti a půl tisíce britských zaměstnanců firmy JCB, Bamford zmínil, že si je „zcela jist tím, že je Velká Británie schopna stát na vlastních nohou“. Také zmínil, že více než 53 % z celkového vývozu Velké Británie jde do zemí, které leží mimo Evropskou unii.

Bamfordův zdánlivě radikální krok není ovšem ničím novým. Již v březnu letošního roku mateřská společnost BMW v e-mailu odeslaném všem britským zaměstnancům firem Rolls-Royce a Mini upozornila na veliký „risk“ spojený s odchodem Velké Británie z Evropské unie.

BMW zároveň zdůraznilo, že rozhodnutí je koneckonců záležitostí, která se týká čistě jen britské veřejnosti. Přesto v e-mailu autor zmínil, že BMW je z volného pohybu osob v rámci Evropské unie schopné čerpat velké výhody.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…