Vystoupení z EU: Bohatý lord sepsal důrazný dopis. A v Holandsku vyšel průzkum, který Brusel šokuje

09.06.2016 9:24 | Zprávy
autor: fib

„Sám jsem v roce 1975 hlasoval pro vstup Velké Británie do zóny volného obchodu. Ovšem v té době jsem rozhodně nebyl pro politickou unii, nikdy jsem nepředpokládal, že bychom se v budoucnu museli vzdát své nezávislosti ve prospěch Evropské unie,“ napsal ředitel britské mezinárodní korporace JCB lord Bamford v dopise, který adresoval svým zaměstnancům. Zajímavé věci se dějí i v Nizozemsku; podle průzkumu nizozemského De Telegraaf by 9 z 10 dotázaných Holanďanů bylo pro referendum.

Vystoupení z EU: Bohatý lord sepsal důrazný dopis. A v Holandsku vyšel průzkum, který Brusel šokuje
Foto: Archiv
Popisek: Libra

V dopise, který měli údajně obdržet všichni z šesti a půl tisíce britských zaměstnanců firmy JCB, Bamford zmínil, že si je „zcela jist tím, že je Velká Británie schopna stát na vlastních nohou“. Také zmínil, že více než 53 % z celkového vývozu Velké Británie jde do zemí, které leží mimo Evropskou unii.

Bamfordův zdánlivě radikální krok není ovšem ničím novým. Již v březnu letošního roku mateřská společnost BMW v e-mailu odeslaném všem britským zaměstnancům firem Rolls-Royce a Mini upozornila na veliký „risk“ spojený s odchodem Velké Británie z Evropské unie.

BMW zároveň zdůraznilo, že rozhodnutí je koneckonců záležitostí, která se týká čistě jen britské veřejnosti. Přesto v e-mailu autor zmínil, že BMW je z volného pohybu osob v rámci Evropské unie schopné čerpat velké výhody.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…