Vystrčilovi a spolucestujícím zakazují vstup do Číny. Předseda Senátu ani podnikatelé nejsou překvapeni

13.09.2020 8:51

Čínský list China Daily napsal, že tamní komunistická vláda členům delegace předsedy Senátu Miloše Vystrčila, která dorazila na Tchaj-wan, zakáže vstoupit do Číny. Miloš Vystrčil k tomu poznamenal, že ho to nijak nepřekvapuje, Ani podnikatele verdikt nijak zvlášť nepřekvapil a cesty na Tchaj-wan nelitují.

Vystrčilovi a spolucestujícím zakazují vstup do Číny. Předseda Senátu ani podnikatelé nejsou překvapeni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil
reklama

S odvoláním na zdroje obeznámené se situací list China Daily uvedl, že z rozhodnutí čínské vlády se žádný z podnikatelů, který se účastnil cesty Miloše Vystrčila na Tchaj-wan, nedostane na čínský trh. Žádný z členů delegace se pravděpodobně už nikdy nepodívá do Číny.

Všem osobám zapojeným do delegace vedené Vystrčilem navštěvující Tchaj-wan bude zakázán vstup do Číny,“ uvedl deník, s tím, že zákaz se dotkne celkem 90 osob, které 30. srpna vyrazily na ekonomickou cestu na Tchaj-wan. Vedle politiků – senátorů Miloše Vystrčila, Tomáše Goláně či Pavla Fischera – byli členy delegace také umělci či vědci.

Vystrčila zpráva nepřekvapila. „Je to další zprávou o Čínské lidové republice,“ řekl. Jeho slova přinesla Česká televize.

To, že jim jsou ekonomické brány Číny zavřeny, podle všeho nemrzí ani samotné podnikatele, kteří vyrazili na Tchaj-wan s Vystrčilem.

„Z principu toho, co děláme, je těžko představitelné, že bychom se do Číny nějaké simulátory vůbec pokoušeli prodávat,“ poznamenal Petr Mácha z Bohemia Interactive Simulations.

Obdobně se vyjádřil také Adam Bílek z firmy Circular Energy. „Jelikož řešíme špičkové technologie v rámci recyklace, které jsou problémem kdekoliv na světě, nejen v Číně, tak nás tohle neomezí,“ řekl.

Předseda Česko-tchajwanské obchodní komory Pavel Diviš poznamenal, že čínská reakce jen potvrdila, že podnikatelé udělali dobře, když se rozhodli vyrazit na Tchaj-wan, protože lidé, kteří podnikají v komunistické Číně, musí počítat s tím, že zde nehrají prim ekonomické zájmy, ale státní ideologie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obsaďte si barák, druhou Kliniku. V centru města, už to začalo. A radnice? „Monitoruje“

9:20 Obsaďte si barák, druhou Kliniku. V centru města, už to začalo. A radnice? „Monitoruje“

Po dvou letech začínají squatteři z Kliniky opět vystrkovat růžky a pokud je možné věřit jejich proh…