Výzva horníkům od mladých komunistů: Nesmíte ustoupit vyděračství kapitálu. Požadujte znárodnění

23. 9. 2013 17:33

V souvislosti s uzavřením Dolu Paskov vyjádřil Komunistický svaz mládeže solidaritu s tamějšími horníky. Podle nich akorát majitelé spolu se Zdeňkem Bakalou vyždímali zdroje za účelem zisku, ale když se objevily ztráty, hodili je na hlavy zaměstnanců.

Výzva horníkům od mladých komunistů: Nesmíte ustoupit vyděračství kapitálu. Požadujte znárodnění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Bakala
reklama

„Váš případ je dalším ze sociálních zápasů v naší společnosti, kterou přivedl systém ovládaný kapitálem do období krize. Zaměstnavatelé využívají lidské práce, kterou přemění na své soukromé zisky, ale ztráty, které způsobili oni, jednoduše hodí na bedra těch, kdo svou prací bohatství vytváří. Jejich systém je založen na privatizaci zisků a socializaci nákladů,“ píší mladí komunisté ve svém tiskovém prohlášení.

„Zdeněk Bakala získal za směšnou cenu národní zdroje surovin a prostředky pro jejich využívání, a tím i možnost vysávat vaši práci, z které financuje svůj nákladný image a mimo jiné i své mediální impérium. I dar 28 milionů Kč pravicovým, později vládním stranám v roce 2010, byl financován právě z vaší práce,“ dodávají.

Nyní, když Bakalovi nevyšla jeho „kalkulace“, rozhodl se prý zaměstnance vyhodit klidně na dlažbu. „Víme, že další ústup tomuto vyděračství kapitálu jen zhorší výchozí situaci nejen vás, ale všech, kdo nemají na prodej nic jiného než svou pracovní sílu. Zvýší se nezaměstnanost, sníží úroveň mezd, stejně jako sebevědomí pracujících,“ varují mladí komunisté.

Horníkům radí, aby požadovali znárodnění dolů a lidovou kontrolu nad nimi. Jedině tak si prý zajistí obživu. Jinak budou odkázáni na milost Bakalovi a novodobým uhlobaronům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…