Vzali to frézou. Proboha. Kandidátka za STAN cupuje podivnou opravu silnice

30.09.2020 22:28

Starostka Mnichovic a kandidátka na hejtmanku Středočeského kraje za hnutí STAN Petra Pecková ve svém předvolebním spotu na kole brázdí silnice ve svém kraji a upozorňuje na nedostatky. „Tady se nepovedlo nakreslit rovnou dělicí čáru, a tak se prostě nakreslila znovu a ta stará se vyfrézovala,“ říká například při projíždění obce Klášter Hradiště nad Jizerou.

Vzali to frézou. Proboha. Kandidátka za STAN cupuje podivnou opravu silnice
Foto: Wikipedie
Popisek: Petra Pecková
reklama

Anketa

Vykonává prezident Zeman svůj úřad dobře, pokud jde o rok 2020?

82%
18%
hlasovalo: 11696 lidí
„Kde chybí fištrón, nastupuje fréza. Podívejte se na další a zatím poslední díl mého seriálu o neuvěřitelných výkonech při opravách a správě středočeských silnic. A mějte se pak přesto fantasticky,“ píše Pecková na Facebooku.

Ve videu se věnuje zpackané silnici u obce Klášter Hradiště nad Jizerou a vinu hází na současné vedení Středočeského kraje. „Tady se nepovedlo nakreslit rovnou dělicí čáru, a tak se prostě nakreslila znovu a ta stará se vyfrézovala, a tak Správa a údržba silnic Středočeského kraje zničila více než dvoukilometrový úsek téhle silnice,“ říká za jízdy na kole Pecková.

Poté vysvětluje, že vyfrézované díry se v zimě můžou plnit vodou a při zamrznutí poškozovat celou vozovku. „Někde je vyfrézovaná dělicí čára až dva centimentry hluboká, při zmrznutí vody dojde k nevratnému poškození a musí se asfaltovat znovu,“ má jasno Pecková, která v rámci názornosti do děr nalévá vodu z láhve v délce minimálně deseti metrů.

Nakonec se také podiví nad tím, že nová vozovka je o půl metru užší než ta původní. „Když jsem stála u krajnice, všimla jsem si zajímavého úkazu,“ říká ve videu Pecková a ručně odhrabává původní vozovku i se starou krajnicí. „Tak si říkám, kolik peněz to znamená v celé délce té silnice,“ říká nakonec Pecková s tím, že kraj potřebuje změnu ve vedení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam

12:36 Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam

Petr Fiala na Facebooku varoval, aby se z Česka nestala nevzdělaná východní kolonie, která by byla „…