Vždyť Rusové považují Zemana za svého, sděluje TV Drtinové a Veselovského. A přináší důkazy

9. 4. 2015 7:38

Internetová DVTV zveřejnila zhruba minutu a půl dlouhé video, v němž ukazuje, jak ruská média přistoupila ke slovní přestřelce mezi prezidentem Milošem Zemanem a americkým velvyslancem v Praze ohledně prezidentovy cesty na moskevské oslavy konce druhé světové války. A přidává k tomu komentář, který vykresluje prezidenta Zemana jako člověka, který jde na ruku Putinovu režimu.

Vždyť Rusové považují Zemana za svého, sděluje TV Drtinové a Veselovského. A přináší důkazy
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Miloš Zeman
reklama

Na úvod videa je divákům nabídnuta ukázka, jak ruská média informovala o slovní přestřelce mezi prezidentem Milošem Zemanem a americkým velvyslancem v Praze ohledně prezidentovy cesty na moskevské oslavy konce druhé světové války.

Moderátorka zpráv na ruském prvním programu hlásí, že „americký velvyslanec v Česku závažně porušil diplomatickou etiketu. Dovolil si kritizovat prezidenta země Miloše Zemana, že se zúčastní oslav vítězství v Moskvě.“ A přidává k tomu citaci výroku českého prezidenta, který vysvětloval svoji účast na vojenské přehlídce při oslavách sedmdesátého výročí konce druhé světové války v Moskvě tím, že bez ruských vojáků bychom v naší zemi mluvili německy a říkali Heil Hitler.

DVTV k tomu dodává, že výměna názorů mezi českým prezidentem a velvyslancem Spojených států v Praze byla ruskými médii hojně reflektována. Pro hlavní ruské zprávy na prvním programu se prý stala osmou nejdůležitější zprávou pondělka (6. 4.), když byla zařazena hned za reportáže o setkání Putina s důchodci, fašistech na Ukrajině, krimipřípadu a úspěších ruské ekonomiky.

Ruská média dle DVTV, kterou založili v rámci Bakalova vydavatelství Economia Daniela Drtinová a Martin Veselovský, berou českého prezidenta automaticky jako proruského a podobných Zemanových akcí si údajně velmi ochotně všímají. Zpráva o důkazu loajálnosti prezidenta členské země Evropské unie do cílené propagandy Putinova režimu totiž dle DVTV velmi dobře zapadá. DVTV rovněž tvrdí, že oslavy sedmdesáti let od konce druhé světové války jsou v Rusku brány jako sedmdesát let od velkého vítězství a je jim dáván velký prostor. Pro Putina je prý oslava velmi důležitá, aby ukázal význam a sílu Ruska. A náš prezident mu v tom údajně dobře pomáhá.

Video ke shlédnutí ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…