Vzkazy z krematoria? Po ohlášeném odchodu knížete a Kalouska zaznívají i velmi brutální vtipy

13.07.2020 19:10

Političtí matadoři z TOP 09 nebudou kandidovat do Poslanecké sněmovny v dalších volbách. „Vzhledem k tomu, v jakém laufu TOP 09 momentálně je, je to, jako kdybych z krematoria vzkázal, že příští rok na rekreaci do Bulharska už ale fakt nepojedu...,“ napsal Honza Paluska a Šídlo připojil historickou vložku. Vzpomněl si i na server Demagog. Kalousek? Lhal sedmdesátkrát. Schwarzenberg? Sedmkrát.

Vzkazy z krematoria? Po ohlášeném odchodu knížete a Kalouska zaznívají i velmi brutální vtipy
Foto: Repro ČT24
Popisek: Předseda poslaneckého klubu TOP09, Miroslav Kalousek
reklama

Po tom, co Miroslav Kalousek v neděli oznámil, že se nezúčastní dalších voleb do Poslanecké sněmovny, se dnes k němu připojil i Karel Schwarzenberg. Kalousek své rozhodnutí znovu nekandidovat v příštích sněmovních volbách oznámil v neděli v České televizi během pořadu Otázky Václava Moravce.

„Nemám osobní ambice v parlamentních volbách v roce 2021. Nikam neodcházím, říkám jen to, že v roce 2021 nebudu ve Sněmovně. Jde mi o to, mít volné ruce v rozhovorech, kde se promítají osobní ambice,“ pronesl politický matador. Více jsme psali ZDE.

Reakce českých osobností na odchod Miroslava Kalouska ZDE:

Anketa

Miroslav Kalousek nebude v příští sněmovně. Bude to jeho konec ve velké politice?

67%
33%
hlasovalo: 5422 lidí

Jindřich Šídlo Kalouskovi věnoval příspěvek, když napsal, že déle sedí ve Sněmovně než Kalousek pouze další čtyři politici, a to Benda, Zaorálek, Filip a Grebeníček. „Všichni tam jsou od voleb 1996, ALE Grebeníček se Zaorálkem byli ve Federálním shromáždění díky kooptacím už v lednu 1990, Filip tam byl poprvé zvolen v červnu 1990, kdy obhájil i Grebeníček. (A pak znova v roce 1992.) Když se pak na konci roku 1992 zrušilo i federací i FS, vrátili se do Sněmovny až ve volbách 1996. Jinými slovy, když budete hledat paměť národa a jeho parlamentu, najdete ji v ulici Politických vězňů,“ napsal politický komentátor.

Dále se odchodu politiků věnoval factcheckingový server Demagog.cz. Ten na Facebooku ukázal jejich skóre, co se týče pronesených pravd, nepravd, zavádějících a neověřitelných výroků. Kalousek měl podle Demagoga říct 304 pravd, 70 nepravd, 37 zavádějících výroků a 74 neověřitelných výroků. Schwarzenberg zato řekl pouze 125 pravd, 7 nepravd, 8 zavádějících výroků a 17 neověřitelných výroků.

Fotogalerie: - Odhalení orla

Odhalení orla Svaté říše římské na vrcholu Leopold...
Odhalení orla Svaté říše římské na vrcholu Leopold...
Odhalení orla Svaté říše římské na vrcholu Leopold...
Odhalení orla Svaté říše římské na vrcholu Leopold...
Odhalení orla Svaté říše římské na vrcholu Leopold...
Odhalení orla Svaté říše římské na vrcholu Leopold...

Dále rázně celou událost okomentoval pražský ódéesák Jan Paluska. Prý oznámení, že Kalousek a Schwarzenberg nebudou příští rok kandidovat o poslanecké lavice, je velmi odvážné rozhodnutí. „Vzhledem k tomu, v jakém laufu TOP 09 momentálně je, je to, jako kdybych z krematoria vzkázal, že příští rok na rekreaci do Bulharska už ale fakt nepojedu...??“ napsal Paluska.

V komentářích se objevil europoslanec za ODS Jan Zahradil. Ten by prý to oznámení nepodceňoval, neboť prý není málo lidí, co volilo TOP 09 jen kvůli výše zmíněným politikům. „Tohle ji může zabít,“ dodal. Na to odpověděl Ondřej Dachovský. Ten napsal, že by to mohlo. Roman Kapitán si přisadil a napsal, že by mělo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

22:21 V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

Česko není aktuálně jedinou zemí, která se potýká s hrozbou kolapsu zdravotnického systému v důsledk…