Vzniká prý nová bezpečnostní situace. Fico chce svolat summit V4

03.11.2015 15:26

Slovensko žádá svolání schůzky představitelů zemí visegrádské čtyřky (V4) k migraci. Důvodem je obava z přílivu běženců do středoevropských zemí v souvislosti s debatou německých politiků o řešení uprchlické krize. Novinářům to dnes řekl slovenský premiér Robert Fico. Uskupení středoevropských států v současnosti předsedá Česko.

Vzniká prý nová bezpečnostní situace. Fico chce svolat summit V4
Foto: ČT
Popisek: Vlajky zemí Visegrádské čtyřky a EU

"V souvislosti s diskusemi v Německu zastavit další příliv migrantů a vytvořit zadržovací zóny vzniká nová bezpečnostní situace. Bude potřeba, abychom se setkali na úrovni V4," uvedl Fico.

Slovenský premiér dodal, že svému českému kolegovi Bohuslavu Sobotkovi navrhne uspořádání summitu V4 nebo alespoň dvoustrannou schůzku ČR a Slovenska.

"Poté, co země (Německo) pozve na své území statisíce migrantů, nyní vede koaliční rozhovory o vytváření speciálních záchytných zón. V praxi to může znamenat, že když dojde k zastavení přílivu migrantů do Německa, vytvoří se obrovský tlak na některé země. Myslíme si, že to bude zejména Česká republika, určitě to bude Rakousko," řekl Fico.

V německé vládní konzervativní unii CDU/CSU v minulých týdnech zesílily hlasy volající po změně postoje v otázce imigrace. Zejména bavorská CSU žádala tvrdší přístup k běžencům a omezení počtu přistěhovalců. Kancléřce Angele Merkelové a bavorskému premiérovi Horstu Seehoferovi se podle německých medií v otázce migrační krize ale podařilo zmírnit vzájemné spory. Shodli se na společném stanovisku, které počítá mimo jiné s vytvořením tranzitních zón pro uprchlíky. Proti vytvoření těchto zón se ale postavil sociálnědemokratický vicekancléř Sigmar Gabriel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

18:52 Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

Festival Hip Hop Kemp, jehož 18. ročník se pomalu chýlí ke konci, čeká propad návštěvnosti zhruba na…