Wagnerová dělá ze Senátu pobočnou komoru ÚS, míní Němcová

05.03.2013 20:42

Žalobu na prezidenta Václava Klause podepsala i bývalá soudkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová (SZ). Jenže právě ona by podle předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) měla vědět, co může soud posuzovat. Wagnerová mu tak dělá jen další pobočnou komoru právě v Senátu. Senátoři, kteří to nevidí, činí velmi špatnou službu parlamentní demokracii, řekla Němcová v Interview ČT24.

Wagnerová dělá ze Senátu pobočnou komoru ÚS, míní Němcová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová je přesvědčená, že senátoři při žalobě na prezidenta pochybili. „Neuměli odlišit politickou rovinu od věcného obsahu,“ řekla v Interview ČT24 s tím, že se jí nelíbila hlavně retroaktivita žaloby. Žaloba je totiž podle ní sesbíraná narychlo jen proto, aby navenek vypadala seriózně.

Němcová je přesvědčena, že bývalá soudkyně Eliška Wagnerová, která žalobu rovněž podepsala, by měla vědět, co může Ústavní soud posuzovat a kde jsou jeho mantinely. „Eliška Wagnerová dělá ze Senátu další pobočnou komoru Ústavního soudu a ti senátoři, kteří to nevidí, dělají velmi špatnou službu parlamentní demokracii,“ řekla Němcová.

Hodně kontroverzním bodem žaloby byla podle Němcové amnestie. Podle ní se dalo dnešní stanovisko Ústavního soudu čekat, byť se to lidem nemusí líbit.

Pro Českou republiku to v zahraničí podle Němcové moc dobré nebude. „Není to pro nás pozitivní zpráva,“ míní předsedkyně PS. Podle ní může lidi v zahraničí napadnout, že se v Česku musí dít něco příšerného. „Není to opis dizertační práce,“ dodala Němcová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

22:41 Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

„Turecko se podle mého názoru dopustilo válečných zločinů a v každém případě si myslím, že by minimá…